• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۰ | کد خبر : 54504
 • هلال احمر

  مدیرکل دفتر آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال‌احمر کشور گفت: بالاترین ظرفیت استاندارد ایجاد یک اردوگاه اضطراری ۲۰ هزار نفر است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا – منطقه چهارمحال و بختیاری- مهراب شریفی‌سده ۱۹ آبان‌ماه در سفر به شهرکرد در کارگاه آموزشی مدیریت بحران، اظهار کرد: مهم‌ترین مکان‌ها برای سکونت اضطراری پس از وقوع حادثه، ساختمان‌های عمومی ایمن، انبارهای بزرگ، مساجد، تکایا و ورزشگاه‌ها هستند.

  وی با اشاره به اینکه بالاترین ظرفیت استاندارد ایجاد یک اردوگاه اضطراری ۲۰ هزار نفر است، تصریح کرد: تامین ۳۰ متر مربع به ازای هر نفر در اردوگاه‌ها و ۳.۵ متر در چادرهای اسکان در تابستان و ۴.۵ متر در زمستان باید رعایت شود.

  شریفی‌سده گفت: بزرگ‌ترین مشکلی که برای یک اردوگاه می‌تواند ایجاد شود، مسائل بهداشتی، تامین آب شرب سالم و دفع فاضلاب است.

  مدیرکل دفتر آموزش‌های تخصصی و ضمن خدمت جمعیت هلال‌احمر کشور خاطرنشان کرد: مدت زمان کوتاه، کاربرد بالا و تامین حداقل امکانات بهداشتی و غذایی از ملزومات اسکان اضطراری است.

  وی با اشاره به چینش چادرها در اردگاه با توجه به شرایط بومی، افزود: چادر از راحت‌ترین مکان‌های اسکان است که سریعا برپا می‌شود اما مشکلاتی نظیر نگه‌نداشتن سرما و گرما را به دنبال دارد.

  شریفی‌سده با بیان اینکه مدت زمان برپایی اردوگاه حداکثر شش ماهه است، اظهار کرد: ایجاد شریان‌های حیاتی، سرویس بهداشتی و رعایت فاصله قابل قبول تا مرزها از شرایط مورد نیاز احداث اردوگاه است.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  رهبر انقلاب: تمدید تحریم ده‌ساله، نقض برجام است/ بعیدی نژاد:برخی تمدید قانون ISA به معنای بازگشت تحریمها معنا کرده اند؛ این تفسیر قطعا ناصحیح است تمدید این قانون به هیچ وجه تغییری در محتوای تعهدات آمریکا نست به برجام ایجاد نمی کند عکس/ ژست گرفتن حیوانات جلوی دوربین سقوط هواپیمای حامل ۱۶ نیروی پلیس در اندونزی محمدرضاگلزار در کنار بازیگران سلام بمبئی روحانی: صراحتاً اعلام می‌کنم تمدید تحریم‌ها نقض فاحش برجام است نظارت بر سیستم توزیع ماهیان سردابی چهارمحال و بختیاری تشدید شد نگاهی به دکترین جدید سیاست خارجی روسیه کمیسیون تلفیق، لایحه برنامه ششم را تا آخر هفته ارائه دهد بزرگترین غار دست‌ساز جهان در معرض تخریب برنامه آمریکا برای ایران پسا انقلابی خاکستر «فیدل» به زادگاهش رسید/وداع با رهبر انقلابی کوبا طالبان یک دانشجو را در ملأعام اعدام کرد عکس/ خسارت طوفان در شرق مازندران افزایش رضایتمندی زائران اربعین از عملکرد ناجا جنازه ای که پس از ۲۰۰۰ سال پیدا شد +تصاویر هند در سیاست راهبردی نگاه به شرق ایران دارای جایگاه ویژه و ممتازی است فیلم/ مهدی محمدی:عهدشکنی امریکا بخاطر آدرسهای غلط دولت ماست دولت مجوز واردات چوب از آمریکا را صادر کرد+اسناد جلالی: دانشگاهها در حل مسائل کشور کمک کار دولت و مجلس باشند ضرورت تعیین اولویت‌ها و تدوین استراتژی توسعه صنعتی و فناورانه در کشور