• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۴۹ | کد خبر : 54551
 • دو قطبی کردن جامعه عامل تفرقه است

  دو قطبی کردن جامعه عامل تفرقه است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت‌الله سبحانی در جلسه درس خارج اصول خود در مسجد اعظم قم، بیان داشت: وجود تفرقه میان تمام قشرهای اجتماعی از مسئولان کشور گرفته تا نخبگان و مردم عادی مانند عذاب الهی است که چالش های فراوانی را ایجاد می کند.
  وی افزود: اگر همه در مسیر و محور واحد در چارچوب اسلام، قانون اساسی و تبعیت از رهبر معظم انقلاب حرکت کنند، مسائل و مشکل های کشور با مشارکت جمعی حل شده و از اختلاف ها جلوگیری می شود.

  آیت الله سبحانی هم چنین در خصوص نیاز مسلمانان به وحدت، گفت: امروز در میان کشورهای اسلامی مانند سوریه، عراق و یمن، جنگ و خون ریزی جریان دارد که راه علاج آن براساس آیه های قرآن تنها تمسک به ریسمان الهی و حفظ وحدت است.

  این مرجع تقلید افزود: قرآن کریم، امت متفرق را مانند انسانی می داند که در داخل چاه افتاده و راه نجات آن تنها استفاده از ریسمان است و این ریسمان در شرایط فعلی کشورهای اسلامی همان ریسمان الهی است که تمسک به آن باعث نجات مسلمانان از تفرقه و جنگ و خون ریزی می شود.

  وی بیان کرد: این که شیخ الازهر علیه ما سخن گوید و گاهی هم ما به او اعتراض کنیم راه رسیدن به وحدت را دور می کند، اگر امت اسلامی بخواهد از چاه تفرقه نجات یابد، باید به ریسمان واحد چنگ زند و این نیازمند گوش شنوا برای فهم حقیقت معنای وحدت است.

  وی با اشاره به این که در زمان صدر اسلام قبیله های گوناگون که با هم جنگ داشتند پس از ایمان به اسلام برادر یکدیگر شدند، گفت: علمای جهان اسلام باید در یک اجتماع عظیم جمع شده و به دور از مسائل سیاسی آتش تفرقه را خاموش کنند.

  آیت الله سبحانی گفت: سیاستمداران شرق و غرب با وجود اختلاف های فراوان در بسیاری از مسائل با یکدیگر تعامل می کنند، حال مسلمانان با وجود نقاط اشتراک فراوان همچون اعتقاد به خدای واحد، قبول رسالت پیامبر اکرم(ص) و کتاب آسمانی قرآن با یکدیگر اختلاف دارند.

  وی افزود: امیدی به حل اختلاف های کشورهای اسلام توسط سیاستمداران دنیا نیست بلکه علمای اسلام خودشان باید دلشان به حال اسلام سوخته و با حفظ وحدت و تعامل برای عبور از مسائل و مشکل های موجود راهکار ارائه دهند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار