• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵ | کد خبر : 54603
 • پاکستان: از میانجی گری دولت 'ترامپ' برای حل مسئله کشمیر استقبال می کنیم


  حدود یک ماه پیش، دونالد ترامپ در یکی از کنفرانس های خبری خود در زمان تبلیغات ریاست جمهوری اعلام کرد خواستار رفع کدورت ها میان هند و پاکستان است و اگر رئیس جمهوری آمریکا شود، حاضر است درصورت درخواست هند و پاکستان، بین آنها میانجی گری کند. ترامپ البته در حرف هایش هیچ قولی درباره میانجی گری میان هند و پاکستان در خصوص مسئله کشمیر نداد.
  به گزارش وعده صادق به نقل از روز پنجشنبه رسانه های رسمی پاکستان، 'سرتاج عزیز' مشاور نخست وزیر پاکستان گفته است: ترامپ در دوران تبلیغات انتخاباتی خود قول داده بود اگر پیروز شود، تلاش خواهد کرد تا هند و پاکستان را به هم نزدیک کند.
  حالا پاکستان با پیشقدم شدن برای دعوت از دولت آینده آمریکا برای میانجی گری، تلاش می کند خود را از همین روزهای نخست و پیش از آنکه ترامپ وارد کاخ سفید شود، خود را به دولت جمهوری خواه آینده در آمریکا نزدیک کند و نظر ترامپ را به خود جلب کند.
  وی درعین حال تاکید کرد که دولت آمریکا باید حق مردم کشمیر برای تعیین سرنوشت را به رسمیت بشناسد.
  مشاور نخست وزیر پاکستان همچنین گفت که اسلام آباد و واشنگتن همچنان تلاش مشترک برای تحقق صلح در افغانستان و مبارزه مشترک علیه تروریسم را در اولویت همکاری های خود خواهند داشت.
  سرتاج عزیز درحالی از تلاش مشترک با آمریکا برای تحقق صلح در افغانستان سخن گفته است که طالبان افغانستان روز گذشته در پیامی، از دونالد ترامپ خواست نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج کند.
  طالبان حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان را از عمده ترین موانع تحقق صلح دراین کشور می داند.
  آساق*۲۷۲**۱۷۲۳
  انتشار دهنده: محمدرضا منافی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار