• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰ | کد خبر : 54606
 • آمادگی نیروهای امداد و نجات راضی‌کننده نیست

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه ایران در امر مقابله با بحران رتبه خوبی در جهان دارد، گفت: تجارب در حوادث گوناگون، آموزه‌های دینی و عواطف انسانی و احساسات و حس نوع دوستی ملت ایران ما را در رتبه‌های بالای جهان در مقابله با حوادث قرار داده است.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا ، اسماعیل نجار در مانور ایمنی، آتش‌نشانی و زلزله استان، برگزاری مانورها را عامل ارتقای توانایی نیروهای امدادی دانست و گفت: این مانورها نقاط ضعف احتمالی را مشخص کرده و برطرف می‌کند.

  وی با اشاره به مطلوب ارزیابی کردن مانور نیروهای امدادی استان، خاطرنشان کرد: باید از امکانات شهرهای هم‌جوار و امکانات منطقه صنعتی در مدیریت حوادث و امداد استفاده کرد.

  نجار با اشاره به برگزاری مانور امدادی در تمام کشور، افزود: در برخی از استان‌ها با اعلام حادثه در ساعات نیمه‌شب گروه‌های امدادی و نجات را ارزیابی کرده‌ایم و در تمام کشور آمادگی نسبی وجود دارد.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: با توجه به حوادث و با عنایت به مشکلات در کشور آمادگی نیروهای امداد و نجات راضی‌کننده و قانع‌کننده نیست ولی باید با این مانورها این آمادگی را ارتقاء داد.

  وی افزایش تعداد مانورها را در ارتقای آمادگی نیروهای امداد و نجات مؤثر دانست و تصریح کرد: دوره‌های آموزشی تخصصی و برگزاری مانورها در بالا بردن سطح آمادگی نیروها مهم است.

  نجار هلال‌احمر، کارگروه امداد و نجات، صداوسیما و رسانه‌ها در ارتقای آموزش امداد و نجات مردم مهم خواند و افزود: تلاش بر ارتقای آموزش همگانی در همه سطوح است.

  وی با بیان اینکه ایران در امر مقابله با بحران رتبه خوبی در جهان دارد، گفت: تجارب در حوادث گوناگون، آموزه‌های دینی و عواطف انسانی و احساسات و حس نوع دوستی ملت ایران ما را در رتبه‌های بالای جهان در مقابله با حوادث قرار داده است.


  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار