• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲ | کد خبر : 54647
 • تداوم پیشروی نیروهای عراقی/حشدالشعبی در ۷ کیلومتری تلعفر

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، عبدالامیر رشید یارالله فرمانده عملیات نینوا ما داریم می آییم اعلام کرد: یگانهای لشگر نهم زرهی و حشد العشایری در  حال پیشروی به سوی روستاهای عباس رجب و النعمانیه در ناحیه نمرود در محور شمال زاب در جنوب موصل هستند.

  حشد الشعبی در هفت کیلومتری تلعفر

  هزاران نفر از نیروهای مردمی در محور غربی موصل آماده عملیات در تلعفر با پوشش نیروی هوایی عراق هستند. این نیروها که تاکنون بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر در غرب موصل را از لوث داعش آزاد کرده اند در تدارک عملیات در تلعفر هستند.

  حسن الساری فرمانده سرایا الجهاد در قالب نیروهای مردمی عراق گفت: برخی از گروههای حشدالشعبی در هفت کیلومتری تلعفر قرار دارند. ممکن است ما به موصل وارد نشویم اما به طور حتم به تلعفر وارد خواهیم شد. همه گروههای حشدالشعبی در نبرد تلعفر مشارکت می کنند. برخی دیگر از نیروهای حشدالشعبی در حال حاضر مشغول حفاظت از اراضی آزاد شده در الثرثار و مناطقی در صلاح الدین هستند.

  وی با اشاره به دفع ۴۰ یورش داعش با خودرو بمبگذاری شده بیان کرد: فقط دو خودرو به اهداف خود رسیدند و بقیه منهدم شدند. تروریستهای داعش توان مقابله با نیروهای ما را ندارند و پس از دو ساعت می گریزند و تله های انفجاری بر جای می گذارند.

  پیشروی به سوی فرودگاه موصل

  عبدالرحمن الوکاع عضو شورای استان نینوا اعلام کرد: نیروهای مشترک به دنبال تسلط بر منطقه استراتژیک در شمال حمام العلیل هستند که این منطقه مشرف به فرودگاه موصل است. منطقه البوسیف میان نیروهای عراقی و فرودگاه فاصله انداخته است و نیروها در چند متری این منطقه هستند.

  وی افزود: با توجه به اینکه قصبه البوسیف شامل سه روستا منطقه ای مرتفع مشرف به فرودگاه موصل است اعلام کرد که این سبب تقویت موضع نیروهای عراقی خواهد بود و داعش توان مقاومت نخواهد داشت زیرا زیر آتش سنگین قرار خواهد گرفت.

  عضو شورای استان نینوا اعلام کرد: این محور سریعترین برای رسیدن به ساختمان استانداری نینوا که پشت فرودگاه واقع شده، است.

  هلاکت ۱۶ داعشی در بعشیقه

  یک منبع وابسته به نیروهای پیشمرگه اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که این نیروها بامداد امروز ۱۶ داعشی را در ناحیه بعشیقه کشته اند. افراد مسلح در داخل منطقه مخفی شده بودند و قصد فرار داشتند. نیروها به بازرسی بعشیقه ادامه می دهند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار