رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۴ | کد خبر : 54667
 • کره جنوبی مجوز برخورد مسلحانه با شناورهای غیرقانونی را صادر کرد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، این اجازه در شرایطی به این گشت ها داده می شود که اخیرا آنها دو کشتی ماهیگیری چینی را با خدمه آن توقیف کرده‌اند.
  هر دو کشتی به گفته مسئولان نیروی دریایی کره جنوبی به طور غیرقانونی وارد آبهای این کشور شدند و در برابر دستور توقف گشتی های کره ای مقاومت نشان داده اند.
  توقیف این کشتی ها و بازخواست خدمه آنها پس از درگیری میان طرفین و تیراندازی گشتی های کره ای به سوی آنها اعتراض شدید چین را به دنبال داشت تا جایی که وزارت امور خارجه چین رسما به دیپلمات های کره ای در سفارت این کشور در پکن مراتب اعتراض خود را ابلاغ کرد.
  با این حال کره جنوبی امروز (پنجشنبه) تاکید کرد که گشتی های این کشور از این پس می توانند برخوردی شدیدتر و تندتر با قایق ها و کشتی های ماهیگیری خارجی در آبهای این کشور داشته باشند.
  وزارت امنیت عمومی این کشور در مقررات جدید ابلاغ شده آورده است که گشتی های ساحلی باید خود تصمیم بگیرند که در صورت لزوم برای توقیف و برخورد با کشتی های غیرقانونی خارجی از سلاح هایشان استفاده کنند.
  این در حالی است که چین هر گونه برخورد خشونت آمیز در دریای زرد را مردود خوانده و از کره جنوبی خواسته است خویشتنداری نشان دهد و امنیت ماهیگیران را به خطر نیندازد.
  تا پیش از این چنانچه کشتی های گشتی مورد حمله قرار می گرفت مجاز به استفاده از سلاح برای رویارویی با مهاجمان بودند اما حالا حتی برخوردهای کوچکتر هم این امکان را به شناورهای گشتی کره ای در استفاده از تسلیحات می دهد.
  مقررات جدید نیروی دریایی کره جنوبی برای گشتی ها از این هفته لازم الاجرا شده و آنها در صورت بروز شراط اضطراری امکان استفاده از سلاح را خواهند داشت.
  هفته قبل در جریان برخوردهایی که میان این گشتی ها و کشتی های ماهیگیری چینی رخ داد، ماموران کره جنوبی ۷۰۰ گلوله به طرف کشتی های چینی شلیک کردند که البته در آن حادثه کسی زخمی نشد.
  آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده: فرهاد راستی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار