رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۲ | کد خبر : 54670
 • سردرگمی در فرودگاه مسکو پس از باور وعده شینگن

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، در تاریخ ۱۹ اردیبهشت ماه امسال نماینده حقوقی چندین شاکی و مالباخته به کلانتری ۱۰۴ عباس آباد مراجعه و با طرح شکایت از فردی به نام فرهاد . ع ، پرونده ای با موضوع کلاهبرداری تشکیل و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

  نماینده حقوقی شکات پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: موکلین بنده برای اخذ ویزای کار شینگن به فردی به نام فرهاد . ع مراجعه و نامبرده با ارائه وعده دروغین تهیه ویزای کار شینگن در کشور آلمان ، از هر کدام از آنها مبلغ ۸۰ میلیون تومان طلب می کرد و در همان جلسه ی اول مبلغ ۶۰۰۰ یورو و همچنین گذرنامه آنها را اخذ کرده است اما در ادامه ، با اخذ مجدد مبلغ ۵۶ میلیون تومان از هر کدام آنها اعلام کرد که موکلین بنده باید ابتدا به کشور روسیه – شهر مسکو رفته و از آنجا به کشور آلمان اعزام شوند و به این بهانه نیز مبلغ ۱۱ میلیون تومان دیگر از هرکدام از آنها گرفت.

  نماینده حقوقی شکات در ادامه اظهاراتش به کارآگاهان گفت: با توجه به ادعای آقای فرهاد . ع و مدارک تحویل داده شده از سوی وی ، موکلین بنده با اطمینان از داشتن ویزا و بلیط تهیه شده توسط فرهاد . ع به روسیه رفته اما پس از ورود به فرودگاه شهر مسکو اطلاع پیدا کردند که ویزای تمامی آنها جعلی است که پس از بازگشت به ایران ، همگی آنها در چندین نوبت به در منزل آقای فرهاد . ع مراجعه و اطلاع پیدا کردند که این فرد از غیبت آنها استفاده کرده و محل سکونت و در واقع مخفیگاهش را تغییر داده است.

  با شناسایی تعدادی از آژانس‌های هوایی که فرهاد . ع مدت کوتاهی را در آنها به عنوان مسئول اعزام مسافر به تورهای خارجی مشغول بکار بود ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این شخص با شناسایی تعدادی از مالباختگان متقاضی اخذ ویزای دائم کشورهای اروپا به آنها مدعی می شده که قادر به اخذ ویزای کار شینگن برای آنهاست.

  در بررسی اظهارات تعداد دیگری از شکات و مالباختگان ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که فرهاد . ع علاوه بر شیوه و شگرد خود در اعزام افراد به کشور روسیه – شهر مسکو و نهایتا رها کردن آنها در فرودگاه این شهر ، شیوه و شگرد دیگری را برای کلاهبرداری از طریق شبکه های اجتماعی بویژه تلگرام داشته است.

  بررسی های به عمل آمده از سوی کارآگاهان نشان داد که فرهاد . ع از طریق عضویت در کانال های مختلف موجود در شبکه تلگرام ، اقدام به درج آگهی تهیه ویزای کار شینگن در آنها کرده و پس از تماس افراد متقاضی ویزای شینگن ، به منظور جلب اعتماد این افراد تصویری از ویزاهای تهیه شده را از طریق شبکه اجتماعی تلگرام برای آنها ارسال و مالباختگان نیز صرفا با مشاهده یک تصویر از ویزای مورد ادعای فرهاد . ع و عدم بررسی صحت این تصاویر ، به این شخص اعتماد کرده و هر کدام مبالغ چند میلیون تومانی را به شماره کارت اعلام شده از سوی وی واریز می کردند؛ این مالباختگان پس از واریز پول ، پی گیر دریافت ویزاهای خود می شدند اما پس از مدت کوتاهی تنها پل ارتباطی آنها که همان کانال‌های تلگرامی و نهایتا تماس های تلفنی بود از سوی فرهاد . ع قطع می شد و نامبرده دیگر پاسخگوی تماسهای آنها نبود ؛ نهایتا این افراد به همراه چند تصویر ارسال شده از سوی فرهاد . ع، به تعدادی از سفارتخانه‌هایی که فرهاد . ع مدعی اخذ تصاویر ویزا از آنها شده بود مراجعه و در آنجا اطلاع پیدا می کردند که تمامی این تصاویر و ادعای مطرح شده از سوی فرهاد . ع در خصوص تهیه ویزای کار شینگن تمام دروغ و کذب بوده است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار