• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۹ | کد خبر : 54693
 • ۳هزار و ۸۵۸ زندانی جرائم غیر عمد کشور آزاد شدند

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، سید اسدالله جولایی عصر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری جشن گلریزان برای آزاد سازی زندانیان جرائم غیر عمد، اظهار کرد: در سال جاری بیست و نهمین جشن گلریزان در ۲۸۷ نقطه از کشور برگزار شد.

  وی بابیان اینکه تحقیق و شناسایی زندانیان غیر عمد و کمک برای آزادسازی آن‌ها از رسالت‌های ستاد دیه است، افزود: اجرای صحیح قانون، پیشگیری و اصلاح از اولویت‌های ستاد دیه است.

  مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه اساسنامه جدید ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند به تصویب رسیده است، گفت: نمایندگی‌های ستاد دیه کشور در استان‌ها موظفند بر اساس این اساس نامه عمل کنند.

  وی با اشاره به آزادی سه هزار و ۸۵۸ نفری محکومان تحت حمایت این مجموعه در نیمه نخست سال جاری، تصریح کرد: از این تعداد ۹۶ نفر زنان و سه هزار و ۷۶۲ نفر مردان بوده‌اند.

  وی بابیان اینکه بدهی این افراد رقمی معادل ۲ هزار و ۹۶۲ میلیارد ریال بوده است که با همکاری طلبکاران و اولیاءدم ۳۹ درصد از این مبلغ گذشت رضایت گرفته شده است، اظهار داشت: ۱۱۲ میلیارد تومان با تلاش‌ کمیته‌های صلح و سازش دفاتر نمایندگی ستاد دیه و مددکاران زندان‌ها از سوی شکات گذشت شده است.

  جولایی بابیان اینکه از مجموع افراد آزادشده در سال جاری ۵۹۲ نفر زندانیان محکوم‌به دیه بوده‌اند، گفت: همچنین از مجموع آزادشدگان ۸۴۳ نفر زندانی محکوم‌به مهریه، دو هزار و ۲۲۸ نفر محکومین به بدهی مالی و ۱۹۵ نفر محکومین نفقه بوده‌اند.

  وی با اشاره به اینکه ۹۷ هزار و ۷۰۰ زندانی غیر عمد از بدو تأسیس ستاد تا شهریورماه سال جاری آزادشده‌اند، عنوان کرد: مجموع بدهی زندانیان زن جرائم غیر عمد در کشور ۵ میلیــارد تومان است که امیدواریم باهمت سبز خیرین آزاد شوند.

  مدیرعامل ستاد دیه بابیان اینکه متأسفانه در بحث آموزش‌ها ضعیف هستیم، افزود: موضوع مهریه‌های سنگین و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی باید در مدارس و دانشگاه‌ها به‌صورت جدی‌تر پیگیری شود.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار