رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۷ | کد خبر : 54812
 • نقشه‌ای از میزان مناطق آلوده به مین در کشور وجود ندارد

  معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: نقشه‌ای از میزان مناطق آلوده به مین در کشور وجود ندارد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، احمد سلطانی، در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان اظهار کرد: جمعیت هلال احمر ایران از سال ۸۲ با همکاری کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، برنامه مشترکی با هدف آگاه‌سازی و آموزش مردم مناطق مرزی با خطرات ناشی از مین آغاز کرده است.

  وی افزود: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در راستای کاهش آلام و آسیب‌های ناشی از انفجار مین در مناطق مرزی کردستان اقدام به آموزش و تربیت مربی کرده است.

  معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات هلال احمر کشور عنوان کرد: هم اکنون ۱۰۰ مربی در استان‌های مرزی کشور آموزش‌های لازم در زمینه مقابله با خطرات مین را فراگرفته‌اند.

  وی هماهنگی و همکاری مدیران بحران هلال احمر را ضروری دانست و عنوان کرد: هماهنگی مدیران به پیشبرد و اهداف سازمان در راستای اهداف بشر دوستانه کمک خواهد کرد.

  سلطانی با اشاره به اینکه استان‌های مرزی کشور آلوده به مین و مهمات جنگی هستند، بیان کرد: آگاه‌سازی مردم در زمینه خطرات و آسیب‌های ناشی از مین در مناطق جنگی ضروری است.

  وی هدف از برگزاری دوره تربیت مدرس و آموزش مربیان در مرزهای غربی کشور را توانمندسازی و ارتقای آگاهی‌های مردم این مناطق عنوان کرد و گفت: در این دوره آموزشی مربیان آموزش دیده پس از پایان دوره آموزشی در مناطق مرزی به آگاه سازی و آموزش ساکنان مناطق آلوده به مین می‌پردازند.

  معاون برنامه‌ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات هلال احمر، آموزش همگانی در زمینه حوادث و بلایای طبیعی مانند سیل، زلزله، حریق و ارائه خدمات امداد و نجات مصدومین حوادث را از وظایف سازمان هلال احمر عنوان کرد.

  وی با اشاره به حضور تعدادی شرکت‌کننده از استان خراسان رضوی در این دوره آموزشی، بیان کرد: این افراد درگیر آموزش، مهاجران افغانی هستند که قصد بازگشت به وطنشان را دارند تا بتوانند در نزاعات داخلی و جنگ‌های داخلی افغانستان از آسیب در امان باشند.

  سلطانی با بیان اینکه نقشه‌ای از میزان مناطق آلوده به مین در کشور وجود ندارد، عنوان کرد: سازمان‌های دولتی و غیردولتی در ارتباط با کاهش اثرات مخرب مین‌های باقیمانده از دوران جنگ تحمیلی فعالیت می‌کنند.

  معاون آموزش‌های تخصصی امداد و نجات هلال احمر یادآور شد: این سازمان‌ها و نهادهای مختلف از جمله هلال احمر، بهزیستی و غیره هر کدام به اندازه توان و ظرفیت خود در این زمینه فعالیت می‌کنند که یکی از کارهای ما هماهنگ کردن این سازمان‌ها است. 


  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار