• تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵ | کد خبر : 54826
 • خسارتهای حوادث را می‌توان کاهش داد

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه می‌توان خسارات مربوط به حوادث را کاهش داد، گفت: در مدیریت بحران راهی به جز شناخت مخاطرات و انجام کار علمی وجود ندارد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار ۱۹ آبان‌ماه در سفر به شهرکرد در کارگاه آموزشی مدیریت بحران شهرکرد، با اشاره به برگزاری دوره غدیر یک در دولت گذشته، اظهار کرد: دوره آموزشی غدیر دو در دولت فعلی در پنج استان برگزار شده که هر استان آموزش‌های مشترک با پنج استان همجوار داشته است.

  وی تصریح کرد: حدود ۲۰۰ نفر از فرمانداران و مدیران دستگاه‌های اجرایی در این دوره‌ها حضور داشتند.

  نجار با اشاره به اینکه مدیریت بحران در مناطقی که آموزش وجود داشته، مناسب‌تر عمل کرده است، گفت: آموزش در مدیریت بحران یک دانش است و هم باید سطح دانش مدیران و هم سطح آمادگی مردم ارتقاء یابد.

  رئیس مدیریت بحران کشور با بیان اینکه می‌توان خسارات مربوط به حوادث را کاهش داد، خاطرنشان کرد: در مدیریت بحران راهی به جز شناخت مخاطرات و انجام کار علمی وجود ندارد.

  وی ضمن تاکید بر لزوم بهبود هم‌افزایی در عمل در سال اقدام و عمل در کنار مباحث تئوری، افزود: مدیریت ریسک که لازمه آن شناخت منطقه است، باید در دستور کار قرار گیرد.

  نجار اظهار کرد: مدیریت ریسک یک مدیریت آینده‌پژوهی است و از طریق آن جامعه تاب‌آور می‌شود و این تفکر به‌معنای خدمت‌رسانی بی‌وقفه و همراه با پیشرفت است.

  رئیس سازمان مدیریت بحران تصریح کرد: تداوم اولیه خدمت یعنی آمادگی جامعه، مدیران، مردم و توانمندی بالا، از ویژگی‌های مدیریت ریسک است.

  نجار با اشاره به اینکه می‌توان کارهای زیادی در زمینه کاهش آثار سوء پدیده‌های جوی و اقلیمی انجام داد، گفت: تغییر اقلیم نظیر میزان بارش باید مدیریت شود.

  وی در پایان خاطرنشان کرد: توسعه مشارکت به جای همکاری در بین دستگاه‌ها، سازمان‌دهی بخشی، عکس‌العمل‌های سریع  در برابر هشدارها و توجه به کیفیت ساختمان‌ها از اقداماتی است که در مدیریت بحران باید مورد توجه واقع شود.


  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار