• تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۴ | کد خبر : 54836
 • پاسخ آموزش و پرورش به خبر اخراج دانش‌آموز به‌دلیل ناتوانی مالی

  به گزارش وعده صادق

  امروز پدر دانش‌آموزی با مراجعه به نمایشگاه مطبوعات با اشاره به اخراج پسرش از مدرسه به‌دلیل ناتوانی از پرداخت شهریه ۳۰۰ هزار تومانی و ۱۸ هزار تومان هزینه کتاب، گفت: مدیر هنرستان ضمن سیلی زدن به صورت پسرش او را به‌دلیل ناتوانی از پرداخت شهریه اخراج چندروزه کرده است.

  برای پیگیری مشکل این دانش‌آموز با حسین ابراهیمی رییس آموزش و پرورش منطقه ۱۸ گفت‌وگو کردیم که وی گفت: هر سال تحصیلی پس از تشکیل انجمن اولیا و مربیان مدارس، فوق‌برنامه‌ها و هزینه‌های مربوط تعیین و به خانواده‌ها اعلام می‌شود.

  وی در پاسخ به این پرسش که مدارس دولتی به‌وسیله این فوق‌برنامه‌ها از خانواده‌ها هزینه دریافت می‌کنند و اگر خانواده‌ای توان پرداخت هزینه شهریه را نداشته باشد، باید چه‌کار کند، گفت: انجمن اولیا و مربیان به‌نمایندگی از خانواده‌ها هزینه فوق‌برنامه را تعیین می‌کنند و اگر خانواده‌ای توانایی پرداخت نداشته باشد شهریه برای آنها تقسیط می‌شود.

  رییس آموزش و پرورش منطقه ۱۸ ادامه داد: در رابطه با این دانش‌آموز نیز مدیر مدرسه مدعی است اخراجی صورت نگرفته است و اولیای وی نیز برای شکایت از مدرسه به آموزش و پرورش منطقه یا بازرسی مراجعه نکرده‌اند، همچنین از این هنرستان از ابتدای سال تحصیلی تاکنون شکایتی صورت نگرفته است.

  وی با اشاره به رد موضوع اخراج دانش‌آموز از مدرسه عنوان کرد: از این دانش‌آموز هزینه‌ای دریافت نشده و حتی مدرسه هزینه بیمه را نیز از او دریافت نکرده است.

  ابراهیمی بیان کرد: با توجه به ضعیف بودن دانش‌آموز در برخی دروس تلاش شده است تا به‌لحاظ درسی نیز از او حمایت شود.

  با توجه به مدارک و مستندات این ماجرا  مقرر شد برای بررسی دقیقتر موضوع این مستندات به رییس آموزش و پرورش منطقه ۱۸ ارائه شود تا در صورت بروز تخلف از سوی مدرسه با آن برخورد شود./ تسنیم

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار