• تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶ | کد خبر : 54937
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم از سنندج، ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به جنایات اخیر و حادثه تروریستی شهر سامرا مبنی بر شهادت جمعی از مسلمانان و برادران شیعه و سنی در این شهر اظهار داشت: دو امام بزرگوار دهم و یازدهم یعنی امام علی‌الهادی که با ۴۰ سال عمر و امام حسن عسکری که ۲۸ سال عمر داشتند در شهر سامرا دفن شده‌اند که دانشمندان و بزرگان در این باره فرموده‌اند هر کسی به شهر سامرا برود و از نزدیک ببیند خوشحال می‌شود.

  وی گفت: جنایات و حادثه تروریستی اخیر آمریکا در شهر سامرا یعنی شهر دو جگر گوشه رسول اکرم(ص) که باعث زخمی شدن ۵۰ نفر و کشته شدن ۸ نفر از برادران اهل سنت و تشیع شد را محکوم می‌کنیم و اشد مجازات را برای آنها خواهانیم.

  امام جمعه موقت سنندج با اشاره به اتفاقات و انتخابات اخیر آمریکا گفت: مردم آمریکا چون اتهام و عهدشکنی را از حاکمان خودشان دیده بودند و می‌گفتند که شما داعش را پرورش داده‌اید به آنها رأی ندادند و ما نیز مردم کردستان برای نابودی داعش و افکار پلید آنها دعای خیر می‌کنیم که هرچه زودتر نابود شوند چون به گفته دانشمندان داعش تا یک ماه آینده از بین می‌رود.

  وی گفت: رسول اکرم(ص) فرموده است دشمن سرسخت، خطرناک و سهمناک انسان شیطان و نفس اماره به سو در وجود خود انسان است و ما باید هوشیار باشیم و بدانیم شیطان با چه اعمال و رفتار ما خار و نابود می‌شود که آن رفتار را اعمال کنیم.

  ماموستا حسینی افزود: دشمن‌ترین دشمن انسان نفس اماره به سو خود انسان است که شب و روز، لحظه به لحظه در درون و باطن وجود خود ما آماده است تا ما را به دام خود گرفتار و از راه حقیقت و دین مبین اسلام انحراف کند.

  وی اظهار کرد: رسول اکرم(ص) فرموده است که یک بار شیطان را دیدم که خیلی خار و زشت بود و وقتی از اول سوال کردم که چرا اینقدر چهره خار و خطرناک دارین گفت به‌ خاطر اعمال شایسته و صالحه امت مسلمان است که به هیچ‌وجه برای من رام نمی‌شوند.

  امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: شیطان به رسول اکرم(ص) گفت بر اثر سر و صدای اسب مهاجرین و مسلمانان که با شوق و ذوق و خوشحالی برای جهاد و دفاع از قرآن و شریعت دین مبین اسلام آماد می‌شوند و فریب و منحرف نمی‌شوند ناراحت و همیشه شرمنده هستم.

  وی در بخشی دیگر از سخنان خود به مجاهدت‌های حضرت حمزه اشاره کرد و گفت: حضرت حمزه در آن دوران یار و یاور رسول اکرم(ص) بود و در شب اول ازدواج خود نیز برای دفاع از حق و حقیقت مال و همسر خود را برجاگذاشت و پیامبرگرامی را همراهی کرد که در همان شب به درجه رفیع شهادت نائل شد.

  امام جمعه موقت سنندج خطاب به جوانان گفت: بزرگان و پدر و مادران ما اهل جمعه و جماعت و دیانت هستند شما نیز باید با پیروی از راه و منش آنها بیشتر به سمت نماز جمعه و جماعت اشتیاق پیدا کنید و در این راه سردی‌ها را فراموش و راه حق و حقیقت را ادامه بدهید تا از گناه و مصیبت و راه‌های منحرف دور شوید.

  وی گفت: مقابله با نفس اماره، دوری از گناه و مصیبت، دوری از شب نشینی‌های منحرف، دوری از درست استفاده نکردن از اینترنت و دوری از ماهواره از راه‌های مبارزه با شیطان است.

  ماموستا حسینی با اشاره به کسب روزی حلال افزود: هر خانه و مکانی که روزی حلال در آن باشد آنجا خانه نور است و از همه شما عزیزان درخواست دارم که برای خانواده و فرزندان خود روزی حلال ببرید تا فرزندان شما نیز با حلالی و شرف و آبرو زندگی کنند چون مال حرام، آتش بردن به خانه است.

  وی گفت: امیدوارم که خدای متعال به لطف و کرم خود همه مسلمانان را از مال حرام دور کند و از شر شیطان نجاتمان بدهد.

  انتتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار