• تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱ | کد خبر : 54940
 • سازمان ملل:داعش اجساد ده ها تن را در موصل پس از اعدام در انظار عمومی آویخت


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری رویترز از ژنو، ‘راوینا شامداسانی’ سخنگوی حقوق بشری سازمان ملل متحد گفت: عناصر داعش افزون بر اعدام ده ها تن دیگر در هفته جاری (سه شنبه)، در مناطق مسکونی غیرنظامی آمونیاک و گوگرد ذخیره سازی کرده است.
  شامداسانی به نقل از اطلاعات دریافتی از منابع حاضر در موصل و فردی که در جریان یکی از این قتل عام ها، تظاهر به مردن کرده بود، افزود: گور گروهی کشف شده با بیش از ۱۰۰ جنازه در حمام العلیل یکی از کشتارگاه های داعش در این شهر و حومه آن بوده است.
  وی افزود: این افراد به اتهام خیانت و همکاری با نیروهای مسلح عراق که برای بازپس گیری موصل پس از اشغال توسط داعش در سال ۲۰۱۴ تلاش می کنند و همچنین کاربرد تلفن همراه یا خودداری از همکاری با این گروه، اعدام شده اند.
  وی افزود: داعش افرادی مجهز به کمربندهای انفجاری که احتمالا پسران نوجوان یا جوان هستند، در کوچه های بخش قدیمی موصل مستقر کرده و زنان ربوده شده را در اختیار عناصر خود قرار می دهد و یا به آنها گفته است که از آنها برای همراهی کاروان های عناصر داعش استفاده خواهد شد.
  نیروهای مسلح عراق از روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه (۱۷ اکتبر)، عملیات گسترده و همه جانبه ای را برای بازپس گیری موصل آغاز کرده اند.
  اروپام**۱۴۸۶*۱۵۷۹
  مترجم: محسن شریفی**انتشار دهنده : مرضیه فاتحی علیشاه

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار