• تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۸ | کد خبر : 54972
 • رسانه‌ها "زبان فارسی" را فراتر از صف‌بندی‌های جناحی بدانند/ انتقاد جدی نسبت به آسیب‌های فضای مجازی به زبان فارسی

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم، غلامعلی حدادعادل در مراسم اختتامیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، در بخش ابتدایی سخنانش با بیان اینکه مطبوعات از بحث سیاست جدا نیست، اظهار داشت: تاکید دارم براینکه موضوع زبان فارسی را باید فراتر از مسائل سیاسی روز و جناح‌بندی‌ها و نام‌هایی که روی خود گذاشتیم، دانست. 

  رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی افزود: زبان فارسی به‌عنوان یکی از دو رکن اصلی ملیت ما و سرمایه بزرگ ماست؛ زبان فارسی میراث بزرگ و قوام‌بخش هویت ملی ماست.  

  وی با بیان اینکه پاسداری از زبان فارسی یک امر حاکمیتی و برعهده دولت و نظام و همگان است، خاطرنشان کرد: فرهنگستان زبان و ادب فارسی قدرت اجرایی نداشته و ساز و کار علمی دارد و نمی‌توانیم دخالت کنیم در احوال کسانی که با زبان کار دارند. 

  حدادعادل ادامه داد: رسانه‌ها “زبان فارسی” را باید فراتر از صف‌بندی‌های جناحی بدانند و با فرهنگستان زبان و ادب فارسی همکاری کنند. 

  وی در بخشی از سخنانش به آسیب‌های فضای مجازی به زبان و ادبیات فارسی اشاره کرد و گفت: اگر بی‌مسئولیتی و آشفتگی در فضای مجازی ادامه پیدا کند، اخلاق و مسئولیت رسانه‌ای لوث می‌شود و باید یک انضباطی در فضای مجازی از حیث زبان فارسی حاکم شود.

  این خبر درحال تکمیل است…

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار