رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۱ | کد خبر : 55013
 • کارشناس آمریکایی:حامیان آمریکایی برجام برای حفظ آن در مقابل کارشکنی های محتمل تلاش خواهند کرد


  باربارا اسلاوین ، پیروزی دونالد ترامپ درانتخابات ریاست جمهوری آمریکا را رویدادی تکان دهنده و تجربه ای هولناک برای مردم کشورش و جهان توصیف و آروز کرد که مردم جهان با توجه به اظهارات نگران کننده ترامپ در طول رقابت های انتخاباتی از این ورطه جان سالم بدر ببرند.
  وی ضمن تایید این نظر که سرنوشت برجام از جمله مسائل حساس و مهم در دوران ریاست جمهوری ترامپ خواهد بود و این احتمال که رئیس جمهوری تازه آمریکا با تکیه به تسلط کامل جمهوریخواهان بر کنگره برای ایجاد اختلال در این توافق جهانی تلاش کند، تاکید کرد که حامیان برجام در آمریکا از هیچ گونه تلاشی برای مقابله با کارشکنی های احتمالی بر سر راه این تواقنامه کوتاهی نخواهند کرد.
  اسلاوین با بیان این که پایبندی ایران به برجام که در اظهارات دولت و رهبران سیاسی ایران تاکید شده ، نکته ای مثبت است،گفت که باید کانال های ارتباط مستقیم بین دولت ایران و دولت جدید امریکا برقرار شود تا با استفاده از کانال های دیپلماتیک موارد اختلاف میان دوکشور حل شود و این امر می تواند به تضمین بقای این توافقنامه آن کمک کند.
  این کارشناس با سابقه مسائل سیاسی حل بحران ۵ ساله سوریه بعنوان یکی دیگر از مسائل حساس و چالش برانگیز دولت ترامپ خواند وآرزو کرد که ترامپ با توجه به وعده هایی که در طول انتخابات آمریکا در این رابطه داده تلاش های جاری سیاسی برای حل این بحران را ادامه دهد.
  وی افزود که برخورد تحسین آمیز ترامپ از ولادیمیر پوتین درطول مبارزات انتخاباتی می تواند بعنوان عنصر مهم و مثبت و تاثیر گذار در این تلاش ها باشد.
  کارشناس شورای اتلانتیک در همین راستا چشم انداز روشنی برای سرنوشت بحران یمن و حل این بحران پیش بینی کرد و گفت با توجه به اینکه ترامپ در طول این رقابت ها برخورد حمایت آمیزی از عربستان سعودی نداشته این امید می رودکه او بتواند با فشار به سران ریاض، آن ها را به توافق با نیروهای انصارالله و پایان این بحران دو ساله وادار کند.
  اسلاوین در پاسخ به این که با توجه به اظهارات ‘نفتالی بنت’ مقام رژیم صهیونیستی مبنی بر این که ‘پیروزی ترامپ به منزله پایان حیات راه حل تشکیل دو دولت در فلسطین است’، ایا مذاکرات بین فلسطینی ها و رژیم صهیونیستی پایان خواهد یافت، گفت: واقعیت این است که مسئله فلسطین در طول هشت سال ریاست جمهوری اوباما هم تقریبا از یاد ها رفته بود و تلاش زیادی در این مورد نشد و انتظار نمی رود که در دوران ترامپ هم دراین زمینه تلاشی بشود .
  شبک **اروپام-۴-۵۴۱**۱۹۱۷**انتشار دهنده :سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار