• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۸ | کد خبر : 55031
 • صندوق بین المللی پول وامی به ارزش ۱۲ میلیارد دلار به مصر پرداخت می کند


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری رویترز از قاهره، تلویزیون دولتی مصر به نقل از صندوق بین المللی پول اعلام کرد که این وام طی سه سال و در سه مرحله پرداخت خواهد شد و بانک مرکزی مصر در مرحله نخست روز جمعه ۲٫۷۵ میلیارد دلار دریافت کرد.
  بر اساس گزارش رویترز، ذخایر ارزی مصر با دریافت بخش اول این وام ۱۲ میلیارد دلاری به ۲۳٫۳ میلیارد دلار رسیده است.
  در حالی تلویزیون رسمی مصر از دریافت وام ۱۲ میلیارد دلاری برای حمایت از اقتصاد این کشور خبر داده است که شهرهای مختلف این کشور امروز شاهد حضور نیروهای امنیتی و نا آرامی ها بود.
  کاربران صفحات اجتماعی در اینترنت از مردم مصر خواسته بودند به منظور اعتراض به وضعیت نامناسب اقتصادی و اجتماعی روز جمعه ۱۱ نوامبر در تمامی شهرهای این کشور تظاهرات برگزار کنند.
  در صفحات اجتماعی از این تظاهرات به عنوان انقلاب فقیران نام برده شده است.
  نیروهای پلیس به همراه نیروهای امنیتی در خیابان های منتهی به میدان التحریر در مرکز قاهره مستقر شده اند و مقامات امنتیی قصد دارند ایستگاه (السادات) مترو قاهره را که به میدان التحریر منتهی می شود ببندند.
  یاسر العمده هماهنگ کننده کل و سخنگوی جنبش بیچارگان (فقیران) در مصر گفت که این جنبش تنها نماینده گرسنگان نیست بلکه نماینده تمامی مردم مظلوم مصر است.
  بدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر دوشنبه گذشته در دیدار با فرماندهان و مقامات نظامی ارتش و پلیس و سازمان اطلاعات این کشور آنان را به هوشیاری و تیزبینی دعوت کرد.
  شبک **خاورم**۹۳۶۵**۱۹۱۷*مترجم: رضا میرزائی*انتشار دهنده : سید محمدباقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار