• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۲۸ | کد خبر : 55042
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرگزاری تسنیم، در خاطره ای درباره شهید سیدابراهیم کسائیان آمده است: «ابراهیم» همیشه در کیفش اسپری‌های رنگی داشت و هر وقت که فرصتی دست می‌داد، دیوارهای شهر را به شعارهای انقلابی زینت می‌داد. کافی بود موقع عبور از خیابان‌ها چشم ماموران رژیم را دور می‌دیدیم؛ فوراً اقدام به نوشتن شعار می‌کردیم. ابراهیم در این کارها بیشتر از دیگران فعالیّت می‌کرد. شعاری که بیشتر از همه وحشت در اندام رژیم انداخته بود این بود که: «شاه باید برود».
  با چند نفر از بچه‌ها، آرام به طرف سینما رفتیم و ابراهیم نیز با تعدادی دیگر از طرف دیگر خیابان می‌رفتند که تظاهرات و برنامه‌هایشان را اجرا کنند. در حالی که به سینما نزدیک می‌شدیم، یکی از افسران شهربانی به ما مشکوک شده بود و سریع خودش را به ما رسانده بود. تا برگشتم عقبم را نگاه کنم خود را زیر باطوم مامور شهربانی دیدم. ضربات باطوم آن مامور رعد آسا بر سر و صورتم می‌نشست. دست‌هایم را بالای سرم سپر کرده بودم. جیغ و دادم بلند شده بود، در این حال «ابراهیم» و شهید «جعفر رضایی» از آن سوی خیابان ما را دیده بودند که با مامور شهربانی درگیر شده‌ایم. آنها خودشان را به ما رساندند و در آن حین که مامور شهربانی به کتک‌کاری من مشغول بود، «ابراهیم» از پشت پرید و کلت افسر را از کمرش کشید و پا به فرار گذاشت. افسر ژاندارمری برگشت و به دنبال «ابراهیم» و «جعفر» دوید؛ او در حالی که می‌دوید فریاد می‌زد: «کلتم، کلتم، نذارید فرار کنن! کلتمو بردن!»
  در این کشاکش، من خودم را از پشت به افسر رساندم. باطوم را محکم از دستش کشیدم و فرار کردم. مامورها به دنبال ما بودند. انبوه جمعیتی که برای تظاهرات به خیابان‌ها آمده بودند، برای این که مانع رسیدن دست ماموران به ما شوند، ما را در میان خودشان گرفتند و در لابه‌لای جمعیت پنهان شدیم. در حالی که سخت نگران ابراهیم شده بودم، داد می‌زدم: «ابراهیم! مواظب خودت باش!»
  سه، چهار نفر از ماموران که ما را دنبال می‌کردند، وقتی به انبوهی و ازدحام جمعیت می‌رسند، مردم راه را بر آنها می‌بندند و مانع آنها می‌شوند، بین مردم و ماموران درگیری شدید صورت می‌گیرد.

  اشک سید، صص ۱۸-۱۳

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  ماجرای فیلم چالش مانکن در اتاق عمل/تصاویر صحنه سازی است عکس/ مسجد کبود در تبریز سقوط مرگبار یک مرد در شهرک ولیعصر یک قابلیت بسیار کاربردی در اندروید و IOS که از آن بی خبرید مفتی جامعه اسلامی رومانی: خواهان ترویج اسلام در این کشور هستیم فیلم/ دکتر حسن عباسی عواقب شکایت های رئیس جمهور صوت / زیارتنامه امام حسن عسکری (ع) نهاوندیان برای دیدار با رئیس‌جمهور و بانکداران سوئیس عازم این کشور شد سیف: تبدیل "ریال" به "تومان" از حذف صفر از پول ملی جداست آیت‌الله خاتمی؛ خطیب جمعه این هفته تهران نباید مجوزی برای برگزاری نمایشگاه در داخل شهر صادر شود بازیکن مدنظر کی‌روش به تیم ملی سوئد دعوت شد عکس/ طبیعت پاییزی ییلاقات گیلان مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه تعبیر محسن رضایی از برجام/روایت سعید جلیلی از صاحبان حقوق نجومی/تصویر جوانی سردار سلیمانی ترامپ فرماندار ایالت آیووا را به عنوان سفیر آمریکا در چین معرفی کرد سردار غلامحسین غیب‌پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین شد/ سردار نقدی «معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه» شد فیلم/ چالش مانکن پزشک و پرستار وقتی بیمار زیر تیغ است آخرین وضعیت بزرگترین پرونده فساد در فوتبال / مجلس هنوز یک کارشناس قابل اعتماد پیدا نکرده است علی‌اصغر احمدی معاون سیاسی وزیر کشور شد / مراسم تودیع و معارفه هفته آینده برگزار می‌شود