• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۵ | کد خبر : 55068
 • سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارز از محل صادرات پسته وارد کشور می‌شود

  سالانه یک میلیارد و 800 میلیون دلار ارز از محل صادرات پسته وارد کشور می‌شود

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، احمد انارکی‌محمدی در همایش پیاده‌روی خانوادگی شهرستان انار اظهارداشت: شهرستان انار از شهرستان‌های شمالی استان کرمان و پیشانی استان است.

  وی با اشاره به اینکه پسته با مرغوبیت بالا در این شهرستان تولید می‌شود گفت:  ۱۷ استان کشور تولید‌ کننده پسته هستند و جای خوشحالی است که ایران اسلامی تولید‌کننده یکی از محصولات استراتژیک در جهان است.

  نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تا قبل از تحریم ۹۰ درصد نیاز کشورهای دنیا از جمله اروپا را تامین می‌کردیم افزود: از محل صادرات پسته، سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار ارز وارد کشور می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه مردم انار و رفسنجان در دوران جنگ تحمیلی از طریق صادرات پسته ارز زیادی وارد کشور کرده و در پیروزی جنگ نقش موثری داشتند، خاطر‌نشان کرد: امروز نیز بازار جدید پسته در حال شناسایی است و آن را پیگیری می‌کنیم.

  انارکی‌محمدی با تقدیر از زحمات استاندار کرمان در پیگیری مشکلات کشاورزان پسته گفت: رقیب اصلی ما در بخش صادرات آمریکا است و سال‌ها تلاش می‌کند تا با تحریم ما را به عقب برگرداند.

  وی با اشاره به اینکه آمریکا سال‌های سال به ملت ما ظلم کرده‌ است، اظهار‌داشت: آمریکا نمی‌تواند ما را از بازار پسته دور نگه دارد.

  نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حدود ۳ میلیون نفر در کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم درگیر پسته هستند، گفت: حدود ۳۰۰ هزار میلیارد تومان در این بخش انواع سرمایه‌گذاری‌ها شده است.

  وی با بیان اینکه شرکت تعاونی پسته رفسنجان که بحث صادرات کشور را با جدیت پیگیری می‌کند و صادرکنندگان خوبی هم عضو آن هستند، تصریح کرد: این شرکت تعاونی سال‌های سال بحث قیمت‌گذاری پسته جهان را انجام می‌داد و حدود ۷۰ هزار نفر عضو دارد و باید به همان دوران برگردد.

  انارکی‌محمدی با تاکید بر مدیریت منابع آبی توسط کشاورزان پسته افزود: با کمبود منابع شدید آبی روبه‌رو هستیم و باید از حداقل‌ها بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار