• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۱۴ | کد خبر : 55174
 • خداحافظی غافلگیرانه آقای بازیگر از دنیای سینما

  به گزارش وعده صادق ،بازیگر و کارگردان ۸۰ ساله که در فیلم‌هایی چون «خارج از آفریقا» و «نیش» بازی کرده به در مصاحبه‌ای آنلاین به نوه اش گفت که از بازیگری کناره‌گیری می‌کند.

  وی گفت: آدم بی حوصله‌ای هستم برای همین برایم سخت است که بنشینم و برداشت‌های مختلف بگیرند. وی افزود: آنچه در سرم می‌گذرد این است که به طراحی و نقاشی هم بازگشت داشته باشم.

  ردفورد که در طول ۵۰ سال سابقه حرفه‌ای‌اش هرگز برنده اسکار بازیگری نشده، قصد ندارد به این زودی‌ها از پرده بزرگ فاصله بگیرد. او گفت دو پروژه بازیگری دیگر در برنامه‌هایش دارد که یکی از آنها یک داستان عاشقانه برای افراد مسن‌تر است که در آن با جین فوندا هم‌بازی می‌شود؛ بازیگری که سال ۱۹۶۷ نیز در کمدی رمانتیک «پابرهنه در پارک» با او بازی کرده بود و پروژه بعدی او یک فیلم دیگر است که در آن با کیسی افلک و سیسی اسپاک بازی می کند. با نگاهی به سایت سینمایی آی‌ام دی‌بی می‌توان دریافت هر دوی این فیلم‌ها سال ۲۰۱۷ اکران می‌شوند.

  وی افزوده است وقتی این کارها انجام شد آن وقت می‌توانم به همه چیز خداحافظ بگویم و فقط بر کارگردانی تمرکز کنم.

  ردفورد می‌گوید عشق اولیه‌اش هنر بوده و وقتی در نوجوانی در اروپا بود دریافت که می‌تواند از طریق نقاشی هم قصه بگوید.

  بازیگر فیلم‌هایی چون «همه مردان رییس جمهور»، «بوچ کسیدی و ساندنس کید» و «رودخانه‌ای از میان آن می‌گذرد» در دهه ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ از بزرگ‌ترین بازیگران هالیوودی بود.

  او سپس به سمت کارگردانی رفت و یک اسکار در سال ۱۹۸۰ برای فیلم «مردم معمولی» دریافت کرد.

  در ۱۹۷۸ ردفورد از بنیانگذاران جشنواره فیلم ساندنس در یوتا بود تا از فیلم‌های مستقل حمایت کند که اکنون به یکی از جشنواره‌های مهم جهانی بدل شده است.

  منبع: سینما پرس

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار