• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۴ | کد خبر : 55228
 • قول مساعد مقامات عراقی در راستای تسهیل تردد و تأمین امنیت زائران اربعین

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، سردار «قاسم رضایی»در بررسی وضعیت مرز مهران و روند تردد زائران به سمت عراق و در دیدار با سرلشکر «علی دبعونی» فرمانده منطقه رافدین، سرلشکر «قاسم راشد» فرمانده پلیس استان واسط، سرلشکر «ظافر نظمی جمال»  فرمانده گارد سوم عراق و سرلشکر «سامی»  فرمانده کل پایانه‌های مرزی عراق، اظهار کرد: تمام زائرانی که از مرز ایران خارج می‌شوند علاوه بر داشتن گذرنامه و ویزا، روادید آنان نیز کنترل می‌شود، و درخواست داریم مسئولان عراقی با افزایش ساعت کاری در پذیرش گیت‌ها تسریع کنند.

  وی افزود: مقامات عراقی نیز ضمن اقدام در تسهیل تردد زائران حسینی(ع) و خدمت به آنان، قول مساعد دادند تا با افزایش ساعت کاری به‌صورت ۲۴ ساعته زوار را پذیرش کرده و امنیت آنان را تا زمان برگشت تأمین کنند.

  رضایی خاطرنشان کرد: افتخار داریم فرماندهی مرزبانی در طول شبانه‌روز و به‌خصوص در ایام منتهی به کنگره عظیم اربعین، تمامی مرزهای کشور را تحت رصد و کنترل مضاعف خود دارند و با برقراری امنیت لازم در مرزها، در پایانه‌های مرزی مهران، چزابه و شلمچه به زوار عزیز خدمات‌رسانی می‌کنند.

  فرمانده مرزبانی ناجا با تأکید بر اینکه هیچ زائری بدون روادید قانونی از کشور خارج نمی‌شود، افزود: خواسته ما و همه مسئولان ایرانی و عراقی، رعایت قانون در ترددها است و زوار عزیز حتماً می‌بایست با ویزای قانونی از مرز خارج شوند.

  وی با اشاره به ترافیک و ازدحام جمعیت در مرز مهران، تصریح کرد: زائران اربعین حسینی(ع)  برای خروج از کشور و رفتن به عراق، تاحد امکان مرزهای شلمچه و چزابه در استان خوزستان را انتخاب کنند که از ترافیک روان و جمعیت کمتری برخوردار است.

  رضایی ادامه داد: تاکنون بیش از ۸۰۰ هزار زائر اربعین از مرزهای سه‌گانه وارد کشور عراق شده‌اند، که نسبت به سال گذشته افزایش ۶۰ درصدی را نشان می‌دهد.

  وی به تعامل و هماهنگی‌های بیشتر مرزبانان دو کشور ایران و عراق اشاره و بیان کرد: در آینده نزدیک، نشست مشترکی با حضور فرمانده مرزبانی کشور عراق در مهران برگزار و آخرین هماهنگی‌های لازم در راستای تسهیل در تردد زائران انجام می‌شود.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار