• تاریخ انتشار: شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۴ | کد خبر : 55232
 • ماجرای شفاعت حسین ابن علی (علیه السلام) برای فترس

  به گزارش گروه دین و اندیشه وعده صادق در کتاب إثبات الوصیه این چنین نوشته شده است:

  راوى گوید: وقتى که امام حسین متولد شد جبرئیل با هزار ملک نازل شد تا بر پیغمبر خدا صلى اللّه علیه و آله تبریک و تهنیت بگویند، در یکى از جزیره‏هاى دریا عبور جبرئیل به ملکى افتاد که او را فطرس میگفتند، خداى توانا فطرس را براى انجام دادن امرى از امور فرستاده بود که فطرس درباره انجام دادن آن عمل کندى کرده بود لذا خداى قهّار پروبال او را شکست و او را از مقام خود محروم کرده در آن جزیره فرو فرستاده بود، مدت (۵۰۰) سال بود که در آنجا بود، فطرس قبلا با جبرئیل دوست بود لذا بجبرئیل گفت: کجا میروى؟ جبرئیل گفت: در این شب از براى حضرت محمّد بن عبد اللّه صلى اللّه علیه و آله نوزادى متولّد شده است، خدا مرا با هزار ملک فرستاده که بآن حضرت تبریک و تهنیت بگویم.
  فطرس بجبرئیل گفت: مرا با خود نزد پیغمبر ببر، شاید که آن حضرت از براى من دعا کند؟ جبرئیل او را با خود آورد، جبرئیل پیغام و تبریک الهى را برسول اللّه صلى اللّه علیه و آله رسانید، پیغمبر خدا بفطرس نظر کرد و فرمود: جبرئیل این کیست؟ جبرئیل قصه فطرس را بعرض آن حضرت رسانید، پیغمبر خدا صلى اللّه علیه و آله بفطرس توجهى کرد و او را دستور داد که پروبال خود را ببدن امام حسین علیه السّلام بساید! همین‏که فطرس پروبال خود را ببدن امام حسین سائید خداى رؤف او را بحالت اوّلیه خود برگردانید.
  وقتى که فطرس حرکت کرد رسول خدا صلى اللّه علیه و آله به او فرمود:
  خدا شفاعت مرا درباره تو قبول کرد، تو دائما بزمین کربلا موکل باش و تا روز قیامت هر کسى که بزیارت قبر حسین علیه السّلام مى‏آید بمن خبر بده. راوى گوید: آن ملک است که بآزادشده حسین علیه السّلام نامیده شده‏
  پانوشت: بعضى از علماء این روایت را معتبر نمیدانند و دلیل آنان این است که ملائکه هیچ‏وقت نافرمانى و تقصیر نمیکنند چنانکه خداى سبحان در آیه ۶- سوره تحریم میفرماید: ملائکه معصیت خدا را انجام نمیدهند و هر مأموریتى که داشته باشند انجام میدهند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار