• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۴۹ | کد خبر : 55253
 • قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ شده و در انتظار اجرا است

  قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ شده و در انتظار اجرا است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، موسی‌الرضا ثروتی در “سوال” با اشاره به اینکه در سال ۹۲ اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یا تشدید مبارزه با قاچاق در مجلس تصویب شده خاطر نشان کرد:این قانون به دولت ابلاغ گردید و در مجموع ۲ سال طول کشید تا آیین نامه هایش ابلاغ شود.

  نماینده ی ادوار مجلس در ادامه اذعان کرد:هنوز هم بخش هایی از آیین نامه ی قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز نوشته نشده و اجرای کامل هم نشده اما در عین حال همین میزانی که ابلاغ گردیده فقط در انتظار عمل دستگاهها می باشد.

  وی با نام بردن از طرح شبنم و ایران کد تصریح کرد:در سال ۹۱ طرح شبنم با کلی زحمت و تلاش اجرایی شد اما با روی کار آمدن این دولت ناگهان وزارت صنایع اجرای آن را لغو کرد.

  وی افزود:چنین کاری بصورت یکطرفه و بدون توجه به قانون از سوی یک وزارتخانه صورت گرفت و از طرف دیگر با برداشتن کارت های سوخت (که میزان برداشت سوخت را کنترل می کرد و راه خوبی برای مبارزه با قاچاق سوخت بود) همه بدنبال قاچاق سوخت هستند و براحتی صورت خواهد گرفت.

  موسی الرضا ثروتی در پاسخ به این سؤال که آیا لایحه ی مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیازمند اصلاح است؟گفت:اگر اصلاح نیاز داشته باشد دولت می تواند پیشنهاد بدهد زیرا قوانین آنلاین هستند و در این باره ممنوعیتی وجود ندارد.

  این نماینده ی مجلس در خصوص قانون مالیات تأکیدکرد:قانون جامع مالیاتها مصوب سال ۱۳۹۲ است که دولت ۲ سال هم به خاطرش پول اخذ کرد اما هنوز نتوانسته آن را اجرایی کند و در حال حاضر با ارقام بالای فرار مالیاتی روبرو هستیم لذا در کنار قانون ،نظارت بر اجرا نه فقط از طریق نیروی انسانی بلکه به شکل سیستمی باید صورت گیرد.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار