• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹ | کد خبر : 55313
 • کیفیت هوا برای همه افراد ناسالم شد/ امروز آلوده‌ترین روز تهران در سال ۹۵

  محمد رستگاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا» درباره آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران اظهار کرد: امروز یکشنبه شاهد ادامه پدیده وارونگی هوا و افزایش ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون هستیم.

  وی ادامه داد: شاخص عدد ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون به ۱۵۴ رسیده و  این وضعیت نشانگر ناسالم شدن کیفیت هوا برای همه افراد است.

  معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران تصریح کرد:‌ ایستگاه شهرداری منطقه ۴ تهران نیز عدد ۲۲۷ را نشان می‌دهد که جزو آلوده‌ترین نقاط شهر تهران محسوب می‌شود.

  رستگاری با بیان اینکه امروز به عنوان یکی از آلوده‌ترین روزهای استان تهران در سال ۹۵ محسوب می‌شود، عنوان کرد: علت افزایش ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون و آلودگی هوا به سبب پدیده وارونگی هوا و عدم بارندگی است.

  وی ادامه داد: در حال حاضر در پنجمین روز متوالی آلودگی هوا به‌سر می‌بریم و امیدواریم این وضعیت رفته‌رفته بهبود پیدا کند.

  معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران اظهار کرد: مردم استان تهران باید در چنین شرایطی از تردد غیرضروری در سطح شهر و مناطق پرترافیک خودداری کنند.

  گفتنی است که پس از آلودگی مستمر هوا در روزهای گذشته و ادامه آن به سبب پدیده وارونگی هوا جلسه کمیته هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا عصر روز گذشته برگزار شد.

  در این جلسه مقرر شد تا از فروش طرح ترافیک روزانه در تهران برای روزهای یکشنبه و دوشنبه جلوگیری شود و تیمهای اورژانس در میادین اصلی شهر استقرار یابند.

  لغو ورزش همگانی در پارکها و مجموعه‌های ورزشی شهر تهران، نظارت بر عدم به‌کارگیری اتوبوسهای دودزا، جلوگیری از روشن بودن اتوبوسهای متوقف در ترمینالها و جایگاههای اتوبوسرانی و ترمینالهای شهری و نظارت  بر توقف جلوگیری از فعالیتهای عمرانی شهر تهران موثر بر تولید و افزایش آلودگی هوا از سوی شهرداری تهران از دیگر مصوبات این جلسه بود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار