رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۶ | کد خبر : 55353
 • مقام ارشد روسیه راهی ایران شد/ توسعه روابط دوجانبه و منطقه ای محور مذاکرات


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار ایرنا، ویکتور اوزروف رئیس کمیسیون امنیت دفاعی شورای فدراسیون روسیه و شماری از مقام های پارلمانی و همچنین اعضای این شورا خانم ماتویینکو را در سفر به ایران همراهی می کنند.
  سفر رئیس شورای فدراسیون نخستین برنامه مذاکرات بلندپایه ترین مقام روسیه پس از دیدار آذرماه سال گذشته ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور با حضرت آیت اله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسن روحانی رئیس جمهوری و شرکت در نشست سران کشورهای گازی در تهران است.
  خانم ماتویینکو در گفت وگو با ایرنا پیش از حرکت به تهران گفت: پیشبرد روابط پارلمانی، همکاری های دوجانبه و همچنین افزایش همگرایی در خاورمیانه به ویژه برای مبارزه با تروریسم ضدسوری در مذاکرات تهران مطرح می شود.
  وی با اشاره به تاکید رئیسان جمهوری دو کشور برای افزایش هر چه بیشتر همکاری ها، افزود: در زمان حاضر دو کشور فعالانه برای اجرای توافق های سران برنامه ریزی می کنند و موفقیت های بسیاری نیز بدست آمده است.
  خانم ماتویینکو ۶۷ ساله رئیس شورای فدراسیون (مجلس سنا) از سیاستمداران بلندپایه روسیه به عنوان مقام سوم حاکمیت پس از رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور شناخته می شود.
  معاون نخست وزیری تا سال ۲۰۰۳، یک سال نماینده تام الاختیار رئیس جمهوری در حوزه فدرال شمال غرب روسیه، فرمانداری سن پترزبورگ معروف به پایتخت شمالی از ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ و سپس ورود به شورای فدراسیون در جایگاه سناتور این شهر پنج میلیون نفری، انتخاب به عنوان ریاست این شورا و عضویت دائمی در دو شورای امنیت و حکومتی بخشی دیگر از مسئولیت های کنونی و سابق خانم ماتویینکو است.
  **شورای فدراسیون روسیه به عنوان مجلس سنا یا علیا با ۱۷۸ نماینده در کنار مجلس دوما (سفلی) با ۴۵۰ نماینده پارلمان را تشکیل می دهند.
  اروپام ۳۹۱ ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار