• تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴ | کد خبر : 55380
 • روحانی در خوزستان:

  برجام اعجاب جهانیان را برانگیخت/ برجام یعنی «تنفس جدید»، یعنی دریچه‌ها باز شده و هوای آزاد آمده است

  رئیس‌جمهور گفت:‌ همانطور که خود برجام اعجاب جهانیان را برانگیخت اولین اعجاب برجام هم صنعت نفت بود

  به گزارش وعده صادق حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران که برای افتتاح چند پروژه عمرانی و نفتی به خوزستان سفر کرده، در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های توسعه میادین نفتی غرب کارون، با بیان اینکه سرزمین خوزستان سرزمین مقدسی است و سرزمین ایستادگی‌ها، دلاوری‌ها، شرف و عزت است، گفت: به روان پاک همه شهیدان و جانبازان این خطه درود می‌فرستیم و همه آنان افتخار ما هستند.

  وی افزود: یکی از بخش‌هایی که پس از برجام زحمات زیادی را بر دوش گرفتند کارکنان وزارت نفت بودند. برجام یعنی یک فضای جدید. یعنی تنفس جدید. برجام یعنی دریچه‌ها باز شده و هوای آزاد آمده و مردم از این فضا استفاده و بهره‌برداری می‌کنند.  در باز شده تا ما کار کنیم و فعالیت کنیم. خب هوای تازه آمده هوای تازه برای سلامتی و تحرک ماست. یکی بخش‌هایی که از این فضا باید استفاده می‌کرد وزارت نفت بود و به حق همانطور که خود برجام اعجاب جهانیان را برانگیخت اولین اعجاب برجام هم صنعت نفت بود. خیلی‌ها می‌گفتند سال‌ها طول می‌کشد صادرات نفت به دو میلیون بشکه برسد و به این زودی‌ها به این رقم نمی‌شود رسید.

  رئیس‌جمهور با بیان اینکه نفت از برجام حداکثر استفاده را کرد، اظهار داشت: ما باید از این فضای مناسب به خوبی استفاده کنیم. غرب کارون یکی از میدان‌های فعالیت ما بعد از دوران جنگ تحمیلی است. برای استفاده از این منابع و میدان‌ها بخوبی وراد میدان عمل شدیم. قبل از این دولت بخشی از طرح‌ها پیاده و بهره‌برداری شد، امروز الحمدالله بعد از سه سال از رقم بالای ۲۵۰ هزار بشکه‌ای حرف می‌زنیم.این منطقه باید به بیش از یک میلیون برسد و برای این کار به سرمایه و تکنولوژی نیاز داریم.

   

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  ۱ نظر               در انتظار تایید:0

  نام:
     

  1. امینه گفت:

   چرا نظر من رو نگذاشتید من یه فرهنگی هستم واقعا معتقدم این سخنان طنز آمیزه .

  آخرین اخبار