رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۷ | کد خبر : 55436
 • تدوین فهرست رسمی داروهای ایران توسط سازمان غذا و دارو ضروری است


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، محمد خدابخشی امروز – یکشنبه – در تشریح جلسه این کمیسیون افزود: در جلسه امروز ادامه ماده ۱۹ و ۲۰ پیشنهادی دولت بررسی شد و در این میان پیشنهادهای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارائه شده به کمیسیون تلفیق برنامه به رای نمایندگان گذاشته شد.
  نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جریان بررسی ماده ۱۹ لایحه برنامه ششم توسعه مبتنی بر پیشنهاد کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان با مفاد بند ۹ و ۱۰ این ماده موافقت کردند. همچنین اعضای کمیسیون تلفیق برنامه ششم موافقت خود را با بند سوم ماده ۲۰ این لایحه اعلام کردند.
  وی افزود: بند ۹ ماده ۱۹ لایحه برنامه ششم توسعه که مبتنی بر پیشنهاد کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی است، عبارت است از «پایگاه اطلاعات برخط بیمه شدگان درمان کشور در سال اول برنامه در سازمان بیمه سلامت تشکیل می شود. از ابتدای سال دوم برنامه، شیوه دریافت خدمات بیمه شدگان از مراکز بهداشتی، تشخیصی، درمانی و دارویی به صورت واحد و یکسان توسط سازمان بیمه سلامت طراحی و اجرا می شود.»
  خدابخشی در مورد بند ۱۰ این ماده نیز گفت: در بند دهم ماده ۱۹ تاکید شده تا «آیین نامه یکسان سازی ماخذ کسر حق بیمه تا پایان سال اول برنامه توسط سازمان تهیه و از ابتدای سال دوم برنامه کسر حق بیمه سلامت بر اساس آن صورت می پذیرد.»
  سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه در ادامه، بند سوم ماده ۲۰ لایحه برنامه ششم توسعه را یادآور شد و گفت: در بند سوم ماده ۲۰ به موضوع فهرست رسمی داروهای ایران پرداخته شد که در این بند بر برخورد و مجازات با متخلفانی که اقدام به تجویز داروهای خارج از فهرست رسمی داروهای ایران می کنند نیز اشاره شد.
  بند سوم ماده ۲۰ لایحه برنامه ششم توسعه مصوب کمیسیون تلفیق برنامه عبارت است از: «فهرست رسمی داروهای ایران توسط شورای بررسی و تدوین داروهای ایران مستقر در سازمان غذا و دارو تدوین می شود.
  تجویز داروهای خارج از فهرست یاد شده، تخلف محسوب شده و متخلف با توجه به شدت و ضعف عمل ارتکابی و تعدد و تکرار آن حسب مورد به مجازات های مندرج در تبصره (۱) ماده ۲۸ قانون سازمان نظام پزشکی مصوب ۱۳۸۳ محکوم می شود.
  آیین نامه اجرایی نحوه استقرار آن در شش ماه اول برنامه توسط سازمان و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی (سازمان غذا و دارو) تهیه و به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.»
  سیام**۳۰۶۱*شبس*۱۶۱۳*تنظیم کننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: عبدالله غفاری

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار