• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۰۰ | کد خبر : 55480
 • فرهنگ دفاع مقدس زمینه ساز دفاع از کیان اسلام است

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار محمد تقی عصار معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس به نقش و رسالت رسانه ها در انتشار مفاهیم دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: سخنی مشهور وجود دارد که می گوید «آنها که رفتند و شهید شدند کاری حسینی کردند و آنها که هستند باید کاری زینبی کنند والا …» بنابراین این طبیعی است که ما باید رسالت بزرگی رو به دوش بکشیم و آن این است که دفاع مقدس، فرهنگ دفاع مقدس و ارزش های دفاع مقدس را نشر دهیم.

  وی ادامه داد: منطقاً وقتی کار در رسانه به درستی انجام می شود که به نشر ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ دفاع مقدس بپردازیم. در شرایط حاضر که ما به لحاظ زمانی از عصر دفاع مقدس فاصله گرفته ایم باید رسالت نشر فرهنگ دفاع مقدس را بیش از پیش در دستور کار قرار دهیم و به آن بپردازیم تا این فرهنگ در میان جوانان به ویژه نسل جدید و آنهایی که دفاع مقدس را ندیدند و درک نکردند نهادینه شود.

  سردار عصار با بیان اینکه جنگ رخ داده علیه ملت ایران موجب شکست ما نشد، خاطر نشان کرد: علی رغم این که قدرت های بزرگِ جهان در مقابل ما ایستاده بودند ایران با اقتدار در برابر دشمنان به پیروزی رسید این در حالی است که امروز به لحاظ زمانی از آن واقعه فاصله گرفته ایم و این باعث شده تا نیمی از مردم یعنی قشر جوان کشور از حقایق و واقعیت جنگ دور باشند.

  معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: فاصله زمانی ایجاد شده مسئولیت بسیار بزرگی را برای ما به وجود آورده است لذا ضروری است از تمامی ظرفیت ها برای نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس استفاده شود که یکی از ابزارهای تحقق این امر رسانه محسوب می شود.

  سردار عصار با بیان اینکه ارزش های دفاع مقدس مبتنی بر ارزش های والای انسانی و دینی است خاطر نشان کرد: از آنجایی دفاع ما مقدس نامیده شد که تمام مبانی آن بر اساس اندیشه و دین بوده و در آن ویژگی های آرمانی تنیده شده است.

  معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ادامه داد: فرهنگ دفاع مقدس منجر به ایجاد یک جامعه انسانی، جامعه خدایی، جامعه الهی و .. خواهد شد. سوای از این که جنگی بشود یا نشود؛ امریکایی، رژیم صهیونیستی، انگلیس حمله بکنند یا نکنند با فرهنگ دفاع مقدس روحیه دفاع از کیان اسلام و ایران پابرجا خواهد ماند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها :
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  برنامه آمریکا برای ایران پسا انقلابی خاکستر «فیدل» به زادگاهش رسید/وداع با رهبر انقلابی کوبا طالبان یک دانشجو را در ملأعام اعدام کرد عکس/ خسارت طوفان در شرق مازندران افزایش رضایتمندی زائران اربعین از عملکرد ناجا جنازه ای که پس از ۲۰۰۰ سال پیدا شد +تصاویر هند در سیاست راهبردی نگاه به شرق ایران دارای جایگاه ویژه و ممتازی است فیلم/ مهدی محمدی:عهدشکنی امریکا بخاطر آدرسهای غلط دولت ماست دولت مجوز واردات چوب از آمریکا را صادر کرد+اسناد جلالی: دانشگاهها در حل مسائل کشور کمک کار دولت و مجلس باشند ضرورت تعیین اولویت‌ها و تدوین استراتژی توسعه صنعتی و فناورانه در کشور یادواره شهید «محسن خزایی» در شوش برگزار می‌شود خریدهایی که زیر پای ویسی راخالی می کنند/ رگه‌های اختلاف در سپاهان سرکرده داعش در داغستان کشته شد عکس/صفحه نخست روزنامه‌های یکشنبه ۱۴ آذر زلزله ۴٫۱ ریشتری در فارس سبب نقل کینه ها و دشمنی‌ها نباشیم +اینستاپست ارتش سوریه خواستار بازگشت مردم به مناطق شرق حلب شد فیلم/ درخواست مسعودکیمیایی از مخاطبانِ خشتِ خام مرحوم دولابی:طلب با ادب خوب است