• تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۰۴ | کد خبر : 55586
 • جان بولتون: ترامپ باید در روز اول کاری خود برجام را لغو کند

  به گزارش وعده صادق ،«جان بولتون» سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل متحد بر این باور است که سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه باید در وهله اول شکست داعش و در مرحله پس از آن از بین بردن خطر احتمالی ایران باشد.

  بولتون طی مقاله‌ای که در روزنامه آمریکایی نیویورک پست منتشر شد، گفت: سیاست خارجی باراک اوباما نفوذ آمریکا در جهان را کاهش داد، ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی را تضعیف کرد  و نگرانی‌های درازمدت متحدان واشنگتن از تهدیدات بین المللی را افزایش داد.

  سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل افزود: «تکثیر سلاح‌های هسته‌ای در جهان و رشد گروه‌های اسلامی تکفیری و تندرو عواقب سیاست‌های اوباما و میراث وی برای آمریکا محسوب می‌شود».

  بولتون هشدار داد: «در حال حاضر تهدید وجود دارد که جهان را از هشت سال پیش بسیار خطرناک‌تر کرده است».

  بولتون معتقد است در هیچ جای دنیا مانند خاورمیانه آشوب وجود ندارد و دونالد ترامپ رئیس جمهور جدید آمریکا در این منطقه با چالش‌های بین‌المللی زیادی روبه‌رو خواهد شد، اما از میان تمامی خطرات موجود در خاورمیانه، معضل ایران و توافق هسته‌ای آن از همه خطرناک‌تر است.

  بولتون نوشت: «ایران در حال طی کردن مسیر خود برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است، این رویکرد را اوباما با آن توافق کذایی برای ایران فراهم ساخت زیرا اجازه داد اقتصاد این کشور بهبود یابد و دارایی‌های مسدود شده آن آزاد شود. ایران همچنان به حمایت خود از تروریسم ادامه می‌دهد. نفوذ روسیه نیز در منطقه و جهان افزایش پیدا کرده است.

  بولتون در مورد برجام این‌طور نوشت: «یکی از گام‌های کلیدی که ترامپ باید در اولین روز کاری خود آن را انجام دهد لغو برجام خواهد بود، البته باید از دیپلماسی لازم برای این کار استفاده کرد زیرا سیگنال‌های مبهم و گنگ و افکار عمومی جهانیان در مورد لغو این توافق را نباید دست‌کم گرفت».

  جان بولتون یکی از گزینه‌های تصدی مقام وزارت امور خارجه آمریکاست. پس از پیروزی دونالد ترامپ جمهوری‌خواه رسانه‌های آمریکایی نیز از احتمال واگذاری این منصب به بولتون خبر داده‌اند.

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار