رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۵ | کد خبر : 55623
 • بسته اخبار اجتماعی در روز دوشنبه

  مسئله آلودگی هوای کلانشهر تهران امروز یکی از مهمترین و پربازدیدترین موضوعات خبری اداره اجتماعی ایسنا بود که سرانجام تعطیلی مهدهای کودک و برخی مقاطع تحصیلی تهران و اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد تا ساعت ۱۹ فردا (سه شنبه) را بدنبال داشت.

  همچنین تغییر در منطقه بندی‌های پایتخت مناقشه جدید مدیران شهری، استقرار بانک اطلاعاتی اینترپل در مرز، راه‌اندازی شبکه‌ ملی نیکوکاری با هدف سازماندهی تشکلهای مردمی توسط کمیته امداد، اعطای نشان «مسوولیت اجتماعی» از سوی رییس جمهور به نخبگان اجتماعی، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی صاحب «شماره اختصاصی» می‌شوند، تشدید برخورد با خودروهای دودزا و آلاینده، واکنش وزارت بهداشت به افزایش سبوس‌گیری از آرد  و عرضه کتاب‌های جیبی در تاکسی‌های پایتخت نیز از جمله مهم ترین اخبار اداره اجتماعی ایسنا در روز دوشنبه بود.

  در سرویس اجتماعی ایسنا امروز حدود ۷۰ خبر ارسال شده که برخی از مهمترین آنها با یک کلیک قابل دسترسی هستند:

  تعطیلی برخی مقاطع تحصیلی تهران/اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد تا ساعت۱۹

  جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوای استان تهران در استانداری با حضور هاشمی استاندار تهران تشکیل شد و در پی آن مصوبات روز گذشته کمیته اضطرار مجدد تصویب و مقرر شد کلیه مهدهای کودک، پیش دبستانی و مدارس ابتدایی استان به جز شهرستانهای فیروزکوه، دماوند و پردیس فردا سه شنبه تعطیل باشد؛ همچنین آنکه مقرر شد تا طرح ترافیک و زوج و فرد تا اطلاع ثانوی تا ساعت ۱۹ در سطح شهر تهران اجرا شود.

  بیمه‌شدگان تامین اجتماعی صاحب «شماره اختصاصی» می‌شوند

  مدیرکل تأمین اجتماعی غرب تهران نیز از اختصاص شماره تأمین اجتماعی با عنوان SSN خبرداد و گفت که بر این اساس هر بیمه شده به همراه افراد تبعی، از یک شماره تامین اجتماعی که حاوی مولفه‌هایی نظیر کدملی، نام و نام خانوادگی است و تا پایان سال جاری تکمیل و به پایان می‌رسد، برخوردار می‌شود.

  اعطای نشان «مسوولیت اجتماعی» از سوی رییس جمهور به نخبگان اجتماعی

  برگزاری همایش «مسوولیت اجتماعی» نیز یکی دیگر از رخدادهای خبری مهم امروز بود که در این همایش رییس جمهور « نشان مسوولیت اجتماعی» را به ۴ نخبه اجتماعی اعطاء کرد  و علاوه بر آن ربیعی،وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در بخش خیرجمعی از ۹ نفر به صورت ویژه تقدیر و قدردانی کرد.

  دبیرستانی‌ها هم شش دارند…!

  کامنت های مخاطبان ایسنا در واکنش به خبر تعطیلی مهدهای کودک و برخی مقاطع تحصیلی در استان تهران/موافقت با مرخصی مادران شاغل و واکنش دبیرستانی ها و اولیای آنها به این خبر منجر به انتشار گزارش دبیرستانی‌ها هم شش دارند…! برروی خروجی ایسنا شد که در آن به اعتراضات دانش آموزان دبیرستانی پایتخت در فضای مجازی اشاره شد وتا شاید خواسته این گروه سنی نیز به گوش مسئولان برسد و در تصمیمات آتی آنان لحاظ شود.

  تغییر در منطقه بندی‌های پایتخت مناقشه جدید مدیران شهری

  مهدی چمران، رییس شورای شهر تهران از انجام مطالعات ادغام ۵ منطقه ۹، ۱۰، ۲، ۵ و ۱۳ شهر تهران خبر می‌دهد، اما فرمانداری تهران تغییر در مناطق شهرداری تهران را غیرکارشناسانه می‌داند و ناصر امانی معاون برنامه‌ریزی و امور شوراهای شهرداری تهران نیز معتقد است برای تغییر مناطق باید مطالعات عمیق و گسترده‌ای انجام شود؛به این ترتیب کشمکش دیگری پایتخت میان مجموعه استانداری و شهرداری تهران، موضوع تغییرات در مناطق تهران است.

  این موضوع در حالی به نقطه اختلاف نظرها بدل شده که هرگونه تغییر در تقسیمات کشوری نیازمند تصویب هیات وزیران و مجلس شورای اسلامی است. در حال حاضر تهران در ۲۲ منطقه ، ۱۲۳ ناحیه و ۳۵۴ محله را در خود جا داده است.

  عرضه کتاب‌های جیبی در تاکسی‌های پایتخت

  معاون آموزشی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران از عرضه کتاب در تاکسی‌های شهر تهران با همکاری موسسه کتاب هفت،جهت طرح ترویج و توسعه‌ فرهنگ کتابخوانی بین تاکسیرانان و مسافران در چهارصد دستگاه خودرو تاکسی در پایانه‌های تاکسیرانی میدان ونک، میدان تجریش،  میدان شمشیری، پایانه فرودگاه مهرآباد و میدان نوبنیاد خبر داد و به گفته وی در این طرح روکش‌های ویژه ای بر روی صندلی‌های تاکسی قرار داده شده و بسته‌ای از کتاب های جیبی پرفروش و با موضوعات اجتماعی، روانشناسی و داستان های زندگی در آنها عرضه شده است.

  واکنش وزارت بهداشت به افزایش سبوس‌گیری از آرد

  مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، از افزایش سبوس‌گیری از آردها خبر داد و عنوان کرد که در حال حاضر با آردی که ۱۸ درصد و ۲۱ درصد سبوس‌گیری شده‌، نان پخته می‌شود و این اقدام خلاف جهت تامین سلامت مردم است؛ از آنجایی که وزارت بهداشت موظف به پایش اجرای استاندارد نان شامل حذف جوش شیرین و جوهر قند و تهیه نان به روش حرارت غیرمستقیم است لذا این وزارت خانه به دلیل اهمیت موضوع سلامت نان، به طور جدی اجرای این استاندارد را پیگیری می‌کند تا میزان سبوس‌گیری از آردها کاهش یابد.

  موردی از وبا در عراق مشاهده نشده است/ قرارگاه مشترک سلامت ایران و عراق ایجاد شد

  رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین ضمن بیان اینکه وزارت بهداشت و کمیته بهداشت و درمان اربعین موضوع حفظ سلامت زائران اربعین را در اولویت اقدامات خود قرار داده است، از تشکیل جلسه‌ای در صبح امروز با وزیر بهداشت کشور عراق خبر داد و گفت: تاکنون هیچ موردی از بیماری وبا مشاهده نشده است اما زائران لازم است که در هر شرایطی نکات بهداشتی را مد نظر داشته باشند که بدون هیچ گونه مشکلی سفر زیارتی و معنوی خود را به پایان برسانند.

  استقرار بانک اطلاعاتی اینترپل در مرز

  رییس اینترپل ناجا از استقرار سامانه شناسایی گذرنامه‌های جعلی و مفقودی پلیس بین‌الملل در مرزهای شملچه، چذابه و مهران خبر داد و گفت: در سه مرز مهران، شملچه و چذابه نیز سامانه اطلاعات گذرنامه های مفقودی و سرقتی به بانک اطلاعاتی اینترپل متصل شده و به این ترتیب بانک اطلاعاتی اینترپل در این ۳مرز مستقر شده است.

  تشدید برخورد با خودروهای دودزا و آلاینده و افزایش ساعت طرح ترافیک

  جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ضمن بیان انکه در روز گذشته و امروز محدوده طرح ترافیک به محدوده طرح زوج و فرد گسترش یافته و بر اساس آن تنها خودروهای دارای مجوز طرح ترافیک می‌توانند وارد محدوده طرح زوج و فرد شوند؛گفت:  فروش روزانه طرح ترافیک نیز متوقف شده است.

  عابدی همچنین از تشدید برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا و آلاینده خبر داد و گفت: علاوه بر دوربین‌های ثبت تخلفات که در مبادی ورودی طرح زوج و فرد نصب شده و خودروهای فاقد معاینه فنی را جریمه می کند، ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی نیز با حضور در معابر اقدام به توقف و جریمه خودروهای دودزا و آلاینده در تمام ساعات شبانه روزکرده و این برخورد شامل تمامی خودروها اعم از سبک و سنگین و عمومی و شخصی می‌شود.

  اختلاف نظر دو سازمان درباره افزایش آلودگی هوا

  اگرچه شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که نتایج پیش‌بینی آلودگی هوا نشان می‌دهد شاخص آلودگی در شرایط نامطلوب قرار دارد و این میزان آلودگی برای روز سه‌شنبه ۲۵ آبان، افزایش نسبی خواهد داشت، اما سازمان هواشناسی کشور نظر متفاوتی را در این باره اعلام کرده و خبر از کاهش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی از جمله تهران طی سه روز آینده داده است.

  توصیه‌های هواشناسی برای کشاورزان و دامداران

  تسریع در برداشت انار، کارتن‌بندی دور تنه و شاخه‌های اصلی درختان میوه، انتقال کندوهای زنبور عسل از مناطق ییلاق به قشلاق، مبارزه با جوندگان کشاورزی در زراعت‌های آبی در ساعات میانی روز، آبیاری مزارع زعفران تازه کشت شده، گرم کردن آغل‌های نگهداری گوسفندان از جمله توصیه‌های هواشناسی کشاورزی است که برای روزهای دوشنبه ۲۳ آبان تا روز جمعه ۲۸ آبان صادر شده است؛به طوریکه کشاورزان، دامداران، باغداران، زنبورداران و فعالان بخش شیلات با استفاده از این توصیه‌های تخصصی هواشناسی می‌توانند از زمان درست، دقیق و موثر اقدامات مربوط به حرفه خود مطلع شده و با به کاربستن آنها ضمن افزایش راندمان کار، محصولاتی بهتر از لحاظ کمیت و کیفیت تولید کنند.

  پربازدید ترین‌های دوشنبه اجتماعی

  پنج تیتر زیر، پربازدید ترین اخبار امروز اداره اجتماعی تا لحظه انتشار این خبر هستند که می‌توانید با کلیک روی هرکدام از آنها به متن کامل آن دسترسی داشته باشید:

  مهدهای کودک و برخی مقاطع تحصیلی سه‌شنبه هم تعطیل شد

  سرنوشت مبهم یک زن، ۷ روز پس از سقوط در کانال آب

  بیمه‌شدگان تامین اجتماعی صاحب «شماره اختصاصی» می‌شوند

  ری آلوده ترین نقطه تهران/تعطیلی مدارس در روز سه‌شنبه هنوز مشخص نیست

  واکنش وزارت بهداشت به افزایش سبوس‌گیری از آرد

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار