رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۱۵ | کد خبر : 55662
 • اوباما:دولت ترامپ با دیدن اسناد و شواهد به ارزش های برجام پی خواهد برد/ اعتراف رئیس کاخ سفید به پایبندی ایران به تعهدات


  اوباما در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه که نخستین کنفرانس مطبوعاتی او پس از پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، در پاسخ به این سوال که آیا او نگران سیاست خارجی آمریکا در زمان ترامپ هست یا نه ؟ افزود: تصمیم گیری های مربوط به سیاسیت خارجی در نظام آمریکایی حاصل اندیشه ها و تبادل نظر های میان مشاوران و دیپلمات ها و مقامات مختلف تصمیم گیری در این کشور است و ترامپ در دیدار با وی تمایل زیادی به حفظ اصول روابط استراتژیکی آمریکا با جهان از جمله حفظ روابط کشور با ناتو نشان داده و این پیامی است که او در سفر آینده خود به متحدین آمریکا خواهد رساند.
  رئیس جمهوری آمریکا در ادامه گفت که در دیدار خود با ترامپ به رابطه تنگاتنگ میان مسائل جهانی با یکدیگر و نقش این مسائل در سرنوشت مردم کشورش اشاره کرده و از او خواسته است تا دایره مشاوران و مسئولین کاخ سفید را به گونه انتخاب کند که قادر به تصمیم گیری بموقع و خردمندانه در رابطه با این تحولات باشند.
  وی در پاسخ به این سوال که آیا هنوز همان طور که در طول کمپین های انتخاباتی می گفت ،معتقد است که ترامپ صلاحیت ورود به کاخ سفید را ندارد افزود که در این انتخابات مردم حرف خودشان را زده اند و حالا این به عهده ترامپ است که با چه برنامه ریزی هایی وظیفه خود در این مقام را به نحو احسن انجام دهد و آن دسته از مردم آمریکا نیز که به او رای نداده اند باید قبول کنند که این شیوه دموکراسی آمریکایی است و گرچه زمان خواهد برد (پذیرش ترامپ ) اما مردم آمریکا به این واقعیت تازه عادت خواهند کرد و با آن کنار خواهند آمد.
  اوباما اضافه کرد که گرچه حقیقت این است که ترامپ با به حرکت در آوردن و جذب مردم این کشور در این انتخابات به پیروزی رسیده این مقام و کاخ سفید او را در برابر واقعیت ها بیدار خواهد کرد و به او هشیاری های لازم را خواهد داد و در نتیجه او همه آن موضع گیری ها و اندیشه هایی را که در طول کمپین های خود به زبان آورده و با واقعیت ها سازگاری ندارند کنار خواهد گذاشت و خود را با واقعیت جاری منطبق خواهد کرد.
  وی در جایی از سخنان خود به موضوع برجام و مذاکرات هسته ای به عنوان نمونه ای از فاصله میان شیوه برخود مخالفان این توافقنامه با واقعیت ها اشاره کرد و گفت در زمان مذاکرات هسته ای بسیاری اصرار می ورزیدند که ایران به تعهدات خود در رابطه با این توافقنامه پایبند نخواهد ماند درحالی که حالا با گذشت یک سال اسناد و مدارک زیادی نشان می دهد که ایران به همه تعهدات خود پایبند بوده است.
  وی افزود که این تنها نظر و قضاوت او در این رابطه نیست بلکه بسیاری از مخالفان از جمله حتی مقامات نظامی و امنیتی اسرائیل که از دشمنان قسم خورده این توافقنامه بشمار می روند، این نکته را تایید می کنند.
  اوباما در نهایت ابراز امیدواری کرد که با روی کار آمدن دولت ترامپ مسئولین دولت او نیز قبل از داوری در مورد ارزش های این توافقنامه این اسناد و شواهد را مورد بر رسی قرار دهند .
  شبک **اروپام-۴-۵۴۱ **۱۹۱۷**انتشار دهنده : سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار