رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۰ | کد خبر : 55702
 • بیانیه ۱۵۰ نماینده در خصوص ریزهزینه‌های تولید انگور و کشمش

  بیانیه 150 نماینده در خصوص ریزهزینه‌های تولید انگور و کشمش

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، اکبر رنجبرزاده در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۵ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه ۱۵۰ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی را در خصوص ریزهزینه‌های تولید انگور و کشمش در یک هکتار باغ در سال ۹۴ – ۹۵ خطاب به رئیس جمهور قرائت کرد.

  متن بیانیه به شرح زیر است:

  با محاسبه انجام‌شده هزینه‌های داشت و برداشت یک هکتار باغ برای استحصال انگور و کشمش مبلغی بیش از ۱۸ میلیون تومان محاسبه شده که میانگین برداشت انگور ۱۵ تن است که کشمش حاصل از آن کمتر از ۴ تن می‌باشد. نتیجه اینکه هزینه تولید هر کیلوگرم انگور ۱۵۰۰ تومان و هر کیلو کشمش کمتر از ۵۰۰۰ برآورد شده است.

  این در حالی است که باغداران انگور کشور عموماً به علت عدم تمکن مالی با استفاده از تسهیلات بانکی امور مربوطه را انجام می‌دهند و برای بازپرداخت آن و سایر بدهکاری‌ها و تامین هزینه‌های متعارف زندگی و نداشتن بازار خرید عادلانه یا چوب حراج به مال خود می‌زنند یا برای تمدید وام‌ها، سودهای بانکی را تامین می‌کنند که در هر دو صورت سود ناروا را برای دلالان و ظلم ناحق برای کشاورزان در بر خواهد داشت. بنابراین افزایش قیمت پس از خالی شدن دست کشاورزان زحمتکش نوش‌دارویی پس از مرگ سهراب است.

  یارانه کشمش در سال‌های قبل بیش از ۷۰۰ تومان بوده است در حالی امسال به ۲۰۰ تومان تقلیل یافته است. مزید اطلاع تصمیم متخذ شده دولت محترم برای پرداخت مبلغ ۲۰۰۰ ریال به صادرکنندگان برای حمایت از افزایش قیمت کشمش به دلیل غیرکارشناسانه بودن نه تنها افزایش قیمتی را در بر نداشته بلکه تاثیر معکوس داشته و باعث تزلزل بیشتر بازار آن و حتی کاهش قیمت هم شده است.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار