• تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ | کد خبر : 55722
 • تعامل جهانی یکی از ضرورت‌های رونق اقتصادی است

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه احزاب خبرگزاری فارس، آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبح امروز(سه‌شنبه) در دیدار کارآفرینان استان‌های گیلان و اردبیل(منطقه تالش)، کار را جوهر شرافتمندانه انسان و باعث اعتلای کشور دانست و گفت: اگر چه قانون گریزی‌های مسئولان در مقطعی، کشور را عقب انداخت، اما باید از آن تجربه تلخ، برای شیرین کردن آینده استفاده کرد.

  وی با ارائه تحلیلی از شرایط اشتغال کشور در مقاطع گوناگون و دولت‌های مختلف، گفت: در مقطعی، اشتغال آفرینی را با افزایش استخدام‌های بی‌رویه در نهادها و ارگانها اشتباه گرفتند، به گونه‌ای که بر اساس گزارش مدیر فولاد اصفهان به عنوان نمونه برای مجموعه‌ای با ظرفیت ۶ هزار نفر، ۱۸ هزار نفر را استخدام کرده‌اند.

  هاشمی رفسنجانی، نهادینه شدن فساد را یکی از خطرات هر جامعه‌ در حال پیشرفت و مانع حرکت‌ها دانست و گفت: اشتغال آفرینی درست، لگام فساد را می‌بندد و کسی جرأت نمی‌کند در مسیر خطا و غیراخلاقی حرکت کند.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اجرای ۲۳ درصدی برنامه چهارم را عدم نقش آفرینی دولت گذشته در کارها دانست و گفت: بدون برنامه هم مردم در کشاورزی، ساخت و ساز و دیگر بخش‌ها، همین مقدار کار می‌کردند.

  وی اوضاع اقتصادی کشورهای کره شمالی و ونزوئلا را مصداقی برای عدم موفقیت دولتی کردن همه امور دانست و با اشاره به اصلاح اصل ۴۴ در مجمع تشخیص که مطالبه رهبری با آرزوی انقلاب اقتصادی بود، گفت: متأسفانه این سیاست‌ها، در عمل به دست دولتی افتاد که هیچ اعتقادی به این مسایل نداشت.

  هاشمی رفسنجانی دشمن‌تراشی را یکی دیگر از موانع پیشرفت کشور دانست و گفت: در شرایط فعلی، تعامل جهانی یکی از ضرورت‌های رونق اقتصادی است.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخش دیگری از سخنان خویش با یادآوری شرایط کشور در سال‌های پس از جنگ، گفت: همین الان هم می‌توانیم کشور را مثل دوران سازندگی کارگاه رونق و اشتغال کنیم.

  وی استفاده درست از نقدینگی‌های بانک‌ها را یکی از راهکارهای احیای تولید و اشتغال آفرینی دانست و گفت: وقتی تولید کشور راکد شود، قاچاق رونق می‌گیرد و بانک‌ها حتی برای دریافت معوقات خویش، باید به تولید داخلی کمک کنند.

  هاشمی رفسنجانی برنامه‌های دولت دکتر روحانی را در راستای ایجاد اشتغال و جلوگیری از تورم دانست و گفت: با مجلس معقولی که داریم، می‌توان به آینده کشور امیدوار بود.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار