رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵ | کد خبر : 55727
 • لغو دایم پروانه فعالیت شرکت مسافربری مقصر در تصادف اتوبوس زائران در اقلید فارس

  واژگونی اتوبوس در محور "اقلید - یاسوج"

  جانشین فرمانده پلیس راه کشور از لغو دایم پروانه فعالیت شرکت مسافربری مقصر در حادثه تصادف اتوبوس زائران در اقلید فارس خبر داد.

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، سرهنگ وهاب‌زاده با اعلام این خبر گفت: در پی واژگونی یک دستگاه اتوبوس مسافربری حامل زائران اربعین در محور اقلید در ۱۸ آبان ماه که منجر به جان باختن ۲۸ تن و مجروح شدن ۲۰ تن از هموطنان شد، جلسه کمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل مسافربری تشکیل شد.

  وی افزود: بر این اساس تخلف “شرکت مسافربری همسفر یزد” در زمینه صدور صورت وضعیت مسافربری برای راننده فاقد صلاحیت قانونی و صدور صورت وضعیت برای راننده فاقد دفترچه ثبت ساعت، عدم تکمیل مندرجات صورت وضعیت، اعزام وسیله نقلیه با تایید مدیر فنی فاقد صلاحیت و صدور صورت وضعیت برای وسیله نقلیه با بغل‌نویسی شرکت مسافربری دیگر و با لحاظ مرتبه پنجم تخلف شرکت مذکور مورد بررسی قرار گرفت.

  جانشین فرمانده پلیس راه کشور تصریح کرد: بنا به موارد تخلف ذکر شده و به استناد مواد ۴، ۵، ۹ و ۱۳ آیین‌نامه اجرایی تبصره یک ماده ۳۱ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی پروانه فعالیت “شرکت مسافربری همسفر یزد” لغو دایم شد.

  وی خاطرنشان کرد: کمیسیون ماده ۱۲ رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل و نقل مسافربری برای نخستین بار است که طی ۱۰ سال گذشته پروانه فعالیت شرکتی را به دلیل تخلفات متعدد لغو دایم کرده است.

  وی در خصوص مقصران حادثه واژگونی این اتوبوس گفت: برابر نظر تیم کارشناسان پلیس‌راه، علت این حادثه ناگوار خطای ۳ گانه راننده اتوبوس به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه، مدیرعامل شرکت مسافربری همسفر یزد به دلیل صدور صورت وضعیت برای راننده فاقد صلاحیت قانونی و مسوول اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان اقلید به دلیل عدم نصب حفاظ ایمنی در پرتگاه به نسبت مساوی در تقصیر حادثه شناخته شدند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار