رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۰ | کد خبر : 55736
 • آزادسازی سوسنگرد آثار تعیین کننده ای در روند دفاع مقدس داشت

  آزادسازی سوسنگرد آثار تعیین کننده ای در روند دفاع مقدس داشت

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری میزان، امیر سرتیپ حسین محمدی، دوشنبه در جمع خبرنگاران در شیراز، در آستانه بیست و ششم آبان سالروز عملیات غرورآفرین شکست حصر و آزادسازی سوسنگرد افزود: حماسه سرنوشت ساز سوسنگرد از ابتدی شکل گیری، ایده و طرح عملیاتی تا زمان اجرا و سپس شکست دشمن و دفع خطر سقوط اهواز، مرهون اراده و باور عمیق فرمانده کل قوا، حماسه آفرینی دلاور مردان تیپ ۲ لشکر ۹۲ زرهی ارتش، رزمندگان سلحشور سپاه و نیروهای جنگ های نامنظم بود.

  وی ادامه داد: آزادسازی سوسنگرد، موجب تقویت و ایجاد روحیه دوچندان در بین رزمندگان اسلام شد و خون تازه ای را در رگ های مجموعه دفاع به جریان انداخت به گونه ای که پیروزی های عظیم فتح المبین، طریق القدس و بیت المقدس نیز مرهون حماسه عظیم سوسنگرد است.

  امیر سرتیپ محمدی افزود: حماسه آزاد سازی سوسنگرد، اهواز را حفظ کرد و گلوی دشمن را فشرد اما با وجود تمام این تاثیرات، این حماسه و این عملیات مهم مورد غفلت واقع شده است.

  وی گفت: با نفوذ دشمن به خاک ایران اسلامی و اشغال و تصرف بخش هایی از کشور، اهواز مرکز استان خوزستان نیز در معرض سقوط قرار داشت، شهری که تصرف آن از اهداف حیاتی و اساسی دشمن به شمار می رفت و راه این کار با اشغال سوسنگرد هموار می شد.

  این فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: سرانجام پس از سه مرتبه حمله از سوی دشمن، در حالی که رزمندگان اسلام مقاومت جانانه و سلحشورانه ای از خود نشان دادند، دشمن توانست شهر سوسنگرد را تنها برای مدت سه روز به محاصره خود درآورد اما با فرمان امام (ره) و دلاورمردی های رزمندگان اسلام، این شهر از چنگال دشمن بعثی خارج شد.

  وی افزود: ارتش عراق پس از این شکست از حالت تهاجمی به حالت تدافعی تغییر روش داد و در تمام مناطق اقدام به ایجاد مواضع مستحکم پدافندی کرد و اینگونه بود که پرونده بلند پروازی های اشغال خوزستان به طور کامل بسته شد و حتی شهر هویزه نیز که در تصرف نیروهای عراقی قرار داشت آزاد شد.

  امیر سرتیپ محمدی ادامه داد: دفاع مقدس مرهون ایثار، از خودگذشتگی، فداکاری و جانفشانی عزیزانی است که حماسه ها آفریدند و حقیقتی برجای گذاشتند که یاد و خاطره آن تا ابد در قلب ها خواهد ماند.

  شکست حصر و آزادسازی سوسنگرد، بیست و ششم آبان سال ۱۳۵۹ و کمتر از ۲ ماه از آغاز جنگ تحمیلی (۳۱ شهریور ۵۹) انجام شد. 

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار