• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰ | کد خبر : 55849
 • شرایط پناهندگان ایرانی کاله برزخی است/ از شخص وزیر خارجه برای پیگیری این موضوع درخواست کرده ایم

  خبرگزاری میزان-گروه سیاسی: از بندر کاله در شمال فرانسه می‌توان به عنوان یکی از نزدیک ترین بنادری که اروپا را به انگلیس وصل می کند نام برد. این بندر یکی از شلوغ ترین بنادر کانال مانش (قسمتی از اقیانوس اطلس که این اقیانوس را به دریای شمال پیوند می‌دهد و در شمال فرانسه و جنوب انگلیس قرار می‌گیرد) است به طوریکه هر هفته هزاران کامیون سنگین از این مرز رد می شود.مرز فرانسه و انگلیس تا قبل از سال ۲۰۰۳ و امضای پیمان توکه در آن سوی آب یعنی در خاک انگلیس بود. ولی حالا مرز را در این طرف آب و در خاک فرانسه کشیده اند، تا بتوانند راحت تر از مهاجرت غیر قانونی جلوگیری کنند. در بندر کاله شرایط زندگی مهاجران اسفبار است، مهاجران در کاله بعد از ظهرها برای گرفتن یک وعده غذای مجانی در میدانی صف می‌کشند. ذکر این نکته هم قابل توجه است که این غذا، کمک دولت فرانسه نیست و این سازمان های خیریه هستند که پا پیش گذاشته اند و این اندک غذا را برای مهاجران فراهم می کنند.

  در همین زمینه، حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان درباره سرنوشت نامعلوم برخی از پناهندگان ایرانی در “مرز کاله”، اظهار کرد: ما در کمیسیون امنیت ملی مجلس بارها موضوع وضعیت پناهندگان ایرانی در سرتاسر جهان از جمله مرز کاله را مورد بررسی قرار داده ایم.

  وی افزود: متاسفانه جمعی از پناهندگان ایرانی دراردوگاه ها شرایط بسیارسختی دارند و در بلاتکلیفی به سر می برند.

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: متاسفانه این تعداد از ایرانیان که شرایط نامساعدی را در اردوگاه ها دارند نه به کشورشان عودت داده می شوند نه به آنها مجوزی داده می شود که در آن کشور اقامت داشته باشند.

  نقوی حسینی تاکید کرد: این دسته از پناهندگان ازجمله پناهندگان ایرانی درمرز کاله در اردوگاه های رسمی به سر نمی برند در شرایط بسیار ناهنجاری قرار دارند و از لحاظ حقوق پناهندگی حقی برای آنها وجود نداد.

  وی با بیان اینکه شرایط پناهندگان کاله برزخی است، تصریح کرد: از وزارت امورخارجه و شخص وزیر درخواست کرده ایم که این موارد را پیگیری و گزارش مربوط به آن را کمیسیون امنیت ملی مجلس ابلاغ کند.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار