• تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۰ | کد خبر : 55910
 • از نمایش اولین آکروجت‌های خارجی تا حضور وزیر دفاع ایران در جنگنده روس+تصاویر

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، صبح امروز هشتمین نمایشگاه بین المللی هوایی ایران با نام «خلیج فارس» با حضور برخی مسئولان داخلی و خارجی در جزیره کیش آغاز به کار کرد.

  در این نمایشگاه که به مدت ۴ روز برپا خواهد بود، هرروزه از ساعت ۱۴:۳۰ تیم‌های آکروجت خارجی و جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش به اجرای نمایش هوایی خواهند پرداخت.

  تیم های آکروجت نیروی هوایی روسیه معروف به شوالیه‌های روس با هواپیماهایSu-27 و تیم آکروجت زنبورهای بالتیک با هواپیماهای L39 در این نمایشگاه حضور دارند.

  همچنین شرکت‌های داخلی و خارجی در حوزه هوانوردی غیرنظامی نیز در این نمایشگاه به ارائه دستاوردهای خود می پردازند.

  سردار حسین دهقان وزیر دفاع، امیر خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور و دیگر مقامات حوزه هوانوردی، وزارت راه و نیروهای مسلح و نیز برخی وابستگان نظامی کشورهای خارجی از جمله شرکت کنندگان در روز نخست این نمایشگاه بین‌المللی بودند.

  * ۸ پهپاد ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی کیش به نمایش عمومی گذاشته شد

  در نخستین روز از این نمایشگاه که محل برگزاری آن در فرودگاه بین‌المللی جزیره کیش است، ۸مدل از انواع پهپادهای ساخت جمهوری اسلامی ایران به همراه یک بالگرد بدون سرنشین به نام «ناظر» نیز به نمایش عمومی گذاشته شد.

  پهپادهای کرار، ابابیل۲ و ۳، مهاجر ۲ و۴، فطرس، حماسه و یسیر پهپادهایی بودند که بازدیدکنندگان داخلی و خارجی نمایشگاه می توانستند از آنها دیدن کنند.

  جمهوری اسلامی ایران با سرمایه گذاری در حوزه هواپیماهای بدون سرنشین به یکی از بزرگترین کشورهای در حوزه پهپاد تبدیل شده است.

  *شوالیه های روس در کیش / ورود ۵ فروند Su-27 برای نمایش هوایی در آسمان خلیج فارس

  در نخستین روز این نمایشگاه همچنین ۵ فروند هواپیمای Su-27 فلانکر متعلق به تیم آکروجت نیروی هوایی روسیه معروف به شوالیه‌های روس وارد جزیره کیش شدند.

  این تیم آکروجت به مدت ۴ روز از ساعت ۱۴ در آسمان کیش به اجرای نمایش هوایی خواهند پرداخت.

  امروز اولین نمایش آکروجت هواپیماهای روس در ایران انجام شد.

  علاوه بر روس‌ها، تیم آکروجت «زنبورهای بالتیک» هم از کشور لتونی در نمایشگاه کیش حاضر شدند و به اجرای نمایش هوایی پرداختند.

  *حضور بیش از ۱۰ کشور خارجی در نمایشگاه هوانوردی کیش/عملیات آکروباتیک هواپیماهای روسی در آسمان جزیره

  بیژن بنکدار؛ دبیر هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و هوانوردی ایران امروز در مراسم افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و هوانوردی ایران گفت: این نمایشگاه از ۱۵ سال پیش در راستای توسعه صنعت هوایی و هوانوردی در جزیره کیش در قلب خلیج‌فارس بنیان‌گذاری شد و هر دو سال یکبار با وجود اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه برگزار شده است.

  وی ادامه داد: این واقعه مهم امروز به صحنه اقتدار و غرور ملی تبدیل شده است و با ثبت آن در صحنه‌های بین‌المللی و اقتدار جهانی نمایشگاه‌های هوایی با حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، سازمان صنایع هوایی و سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان مهمترین عرصه قابلیت‌ها در صنایع هوایی و هوانوردی در رقابت‌های شرق و  غرب واقع شده است.

  دبیر هشتمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی و هوانوردی ایران، گفت: در نمایشگاه امسال همزمان در شرایط بین‌المللی بیش از یکصد شرکت داخلی و خارجی از کشورهای آلمان، ایتالیا، مالزی، انگلستان، روسیه، ترکیه، آمریکا، ژاپن، فرانسه و غیره مشارکت کرده‌اند که فرصت مناسبی جهت تعامل و همکاری‌های بین‌المللی بین شرکت‌های داخلی و خارجی خصوصاً در عرصه دانش‌بنیان فراهم شده است.

  بنکدار ادامه داد: امسال در عرصه نمایش‌های هوایی شاهد اجرای عملیات آکروباتیک شوالیه‌های روسی، هواپیماهای سوخو و جت‌ها خواهیم بود که با انجام مانورهای جذاب و پرشور با شکافتن آسمان اقتدار را به نمایش می‌گذارند.

  وی ادامه داد: اکنون قدم‌های اساسی در جهت شناسایی قابلیت‌ها در ایران قدرتمند در سطح بین‌المللی با گام‌های استوار و توانمند برداشته شده است.

  در نمایشگاه امسال هوایی و هوانوردی ۶ فروند هواپیمای تیم آکروباتیک، بالتیک مستقر هستند ضمن آنکه ۵ فروند جنگنده سوخو ۲۷ و جنگنده‌های نهاجا در این ایرشو مانور خواهند داشت. 

  *حضور فانتوم‌ها و تانکر سوخت‌رسان نهاجا در آسمان کیش/ تمرین رزم هوایی میان MiG-29 و F-14

  در اولین روز از نمایشگاه هوایی کیش یک فروند تانکر سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷ به همراه ۳ فروند جنگنده F-4 فانتوم (در موقعیت سوخت‌گیری) اقدام به نمایش هوایی کرده و از فراز محل نمایشگاه عبور کردند.

  تمرین درگیری هوایی میان یک فروند جنگنده MiG-29 فالکروم و یک فروند جنگنده F-14 تامکت از دیگر برنامه‌های روز اول بود.

  پرتاب فلر (شراره) از هواپیمای تامکت هم در جریان این نمایش هوایی انجام شد.

  *اولین نمایش تیم آکروجت نیروی هوایی روسیه در جزیره کیش انجام شد

  عصر امروز ۴ فروند از هواپیماهای Su-27 تیم آکروجت نیروی هوایی ارتش روسیه معروف به شوالیه های روس در اولین روز از نمایشگاه هوایی بین‌المللی کیش اقدام به اجرای برنامه نمایش هوایی کردند.

  این اولین حضور تیم آکروجت نیروی هوایی روسیه در ایران بود.

  در روز نخست این نمایشگاه یک فروند تانکر سوخت رسان بوئینگ ۷۰۷ به همراه ۳ فروند جنگنده F-4 فانتوم (در موقعیت سوخت‌گیری) اقدام به نمایش هوایی کردند و از فراز محل نمایشگاه عبور کردند.

  تمرین درگیری هوایی میان یک فروند جنگنده MiG-29 فالکروم و یک فروند جنگنده F-14 تامکت از دیگر برنامه‌های روز اول بود.

  پرتاب فلر (شراره) از هواپیمای تامکت هم در جریان این نمایش هوایی انجام شد.

  *سردار دهقان از فلانکرهای تیم آکروجت نیروی هوایی روسیه بازدید کرد

  سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح که در مراسم اجرای نمایش هوایی توسط تیم آکروجت نیروی هوایی روسیه در جزیره کیش حضور داشت، پس از اجرای برنامه توسط این تیم از نزدیک با خلبانان آن دیدار کرده و از هواپیماهای سوخو۲۷ تیم آکروجت شوالیه های روس نیز بازدید به عمل آورد.

  *«زنبورهای بالتیک» در آسمان کیش نمایش هوایی اجرا کردند

  در جریان نخستین روز از نمایشگاه هوایی بین‌المللی کیش، تیم آکروجت «زنبورهای بالتیک» نیز اقدام به انجام نمایش هوایی کردند.

  این تیم متشکل از ۶ فروند هواپیمای جت L-39 از کشور لتونی به ایران آمده و در جریان ۴ روز برگزاری نمایشگاه، به انجام نمایش‌های هوایی خواهند پرداخت.

  پیش از زنبورهای بالتیک، شوالیه های روس هم به اجرای برنامه خود پرداختند.

  انتهای پیام /

   

   

   

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار