رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۱۵ | کد خبر : 55912
 • لاریجانی: ایران از هیچ گونه کمکی برای امنیت در عراق دریغ نخواهد کرد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، علی لاریجانی امروز- چهارشنبه- در دیدار با «شیخ همام حمودی» نایب رئیس مجلس نمایندگان عراق با اشاره به مناسبات گرم و برادرانه میان مردم و مسئولین دو کشور بر لزوم تلاش مشترک برای کمک به حل و فصل مسائل و مشکلات عراق تاکید کرد.
  رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک پیروزی های اخیر نیروهای مسلح و مردمی عراق علیه تروریسم گفت: امیدوارم گام آخر را در میدان مبارزه با تروریست ها به خوبی بردارید.
  لاریجانی افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره در کنار ملت و دولت عراق ایستاده است و برای ارائه هر گونه مساعدت آمادگی کامل دارد.
  رئیس قوه مقننه گفت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در عراق حمایت از تمامیت ارضی و تقویت وحدت وهمدلی میان تمام گروه های عراقی اعم از سنی، شیعی و کرد می باشد و بی تردید عراق با تمرکز بر وحدت و انسجام میان همه گروه های عراقی می تواند بر مشکلات کنونی غلبه کند.
  رئیس مجلس گفت: بزرگترین تهدید برای امنیت و ثبات در جهان اسلام، دامن زدن به اختلافات مذهبی و ایجاد درگیری بین برادران مسلمان می باشد.
  لاریجانی در همین راستا، نقش ائتلاف ملی را در اعتمادسازی، تحکیم و تقویت فضای وحدت و همدلی در بین اقشار مختلف مردم عراق، مهم ارزیابی کرد.
  رئیس قوه مقننه در بخش دیگری از سخنانش، بر اهمیت تقویت همکاری های اقتصادی، مالی و بازرگانی دو کشور تاکید کرد و آن را لازمه رونق فعالیت های تجاری میان بازرگانان دو کشور خواند.
  رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به توافقنامه ۱۹۷۵ اظهار داشت: منافع مشترک دو کشور ایجاد می کند، لایروبی اروند و احیای مجدد کشتیرانی در آن با همکاری دو کشور هر چه سریع تر انجام گیرد.
  ** انگیزه مبارزان عراقی در مبارزه با داعش هر روز بیشتر می شود
  شیخ حمودی نایب رئیس مجلس نمایندگان عراق نیز در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس با تقدیر از کمک های همه جانبه و انساندوستانه جمهوری اسلامی ایران از دولت و ملت عراق گفت: انگیزه مبارزان عراقی در مبارزه با داعش هر روز بیشتر می شود و انشاءالله در آینده نزدیک، ثبات و آرامش فراگیر در عراق برقرار خواهد شد.
  وی افزود: امروز تروریسم چالش بزرگ عراق است و عراق با مشکلات فراوانی مواجه است و رهبران عراق مصمم هستند بر این مشکلات فائق آیند.
  نایب رئیس مجلس نمایندگان عراق بیان داشت: نقش مرجعیت دینی در عراق همواره برای ملت ما نجات بخش بوده است.
  شیخ حمودی در ادامه افزود: امروز افراط گرایی و تروریسم در منطقه آفت بزرگی است که تنها با همکاری همه کشورهای منطقه می توان بر آن غلبه کرد.
  نایب رئیس مجلس نمایندگان عراق در این دیدار از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از عراق به ویژه مواضع حکیمانه مقام معظم رهبری، تشکر و قدردانی کرد.
  سیام**۳۰۶۱**۱۴۴۹**تنظیم کننده: میترا بلندقامتی*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار