رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۱۵ | کد خبر : 56013
 • حامیان دیروز صدام از نقض منشور ملل متحد و حقوق بین الملل دم می زنند/راهبرد امنیتی ایران بر مبنای توسعه روابط دوستانه با همسایگان است


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه با ارسال نامه ای به رئیس مجمع عمومی این سازمان و پاسخ به اتهامات طرح شده از سوی کشورهای عربی از رئیس مجمع خواست تا این نامه را به عنوان سند رسمی منتشر کند.
  نامه «غلامعلی خوشرو» در پاسخ به اقدام اخیر امارات متحده و ۱۰ کشور دیگر عربی صورت می گیرد که با ارسال نامه ای به سازمان ملل متحد اقدام به طرح اتهامات بی پایه علیه ایران کرده بودند.
  سفیر کشورمان در نامه خود با اشاره به ادعای نمایندگان ۱۱ کشور عربی مبنی برتوسعه طلبی و دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی آورده است : طنز تلخ ماجرا این است که امضا کنندگان این نامه، با حمایت بی دریغ نظامی و مالی خود از تجاوزگری صدام حسین، جنگی هشت ساله را بر ایران تحمیل کردند. بعلاوه همین کشورها که ایران را به مداخله در امور داخلی کشورها متهم می سازند در نهایت دو رویی، خود در حال بمباران کردن مردم بیگناه یمن هستند.
  در این نامه آمده است: اتهامات بی پایه و اساس این کشورها به ایران در مورد حمایت ایران از تروریسم نیز تقلیدی کودکانه از اتهامات مشابهی است که دیگر قدرتها بخاطر حمایت ایران از آرمان و مردم فلسطین مطرح می کنند . مضحک است که رژیم هایی که خود پرورش دهنده و صادر کننده افراط گرایی و تفکر تکفیری به عراق ؛ سوریه و دیگر کشورها هستند ؛ اینک ایران را به حمایت از تروریسم متهم می کنند .
  خوشرو در این نامه تاکید می کند که اتهامات امضا کنندگان این نامه در مورد دخالت ایران در امور داخلی یمن نیز واهی و بی پایه است چرا که خود این کشورها براستی می دانند که با تحمیل یک محاصره کامل بر یمن؛ شبیه محاصره غزه؛ این کشور را در آستانه نابودی قرار داده اند و همزمان ایران را متهم به حمایت مالی و تسلیحاتی از یمن می سازند.
  سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران با طرح این سئوال که آیا براستی طرح این اتهامات از سوی این کشورها مسخره نیست، آورده است: اتهام مداخله در امور داخلی بحرین نیز هیچ پایه و اساسی ندارد. کافی است به نتیجه گیری گزارش کمیسیون مستقل بحرینی؛ معروف به گزارش وعده صادق به نقل از باسیونی مراجعه کنید که در آن هر گونه مداخله ایران در حوادث بحرین صریحا رد شده است که همین گزارش خود شاهد معتبری برعدم مداخله جویی ایران است .
  در ادامه این نامه می آید: حمایت مستشاری ایران از نیروهای نظامی در سوریه نیز بر اساس درخواست دولت مشروع این کشور و درچارچوب حقوق بین الملل و حق دفاع مشروع و بند ۵۱ منشور ملل متحد صورت می گیرد. اگر حمایت ایران و دیگر کشورها از دولت سوریه وجود نداشت ؛ گروههای جنایت کار و تکفیری که توسط دولت های امضا کننده همین نامه حمایت می شوند تاکنون بر سوریه غالب شده وپرچم سیاه خود را بر سراسر سوریه و دیگر نقاط خاور میانه بر افراشته بودند.
  در نامه سفیر کشورمان همچنین آمده است: به راستی شگفت آور است که کشورهای عربی ایران را متهم به سیاسی کردن حادثه منا کرده اند. جمهوری اسلامی ایران در حالی متهم به سیاسی کردن این موضوع شده است که پس از وقوع آن و در طول بیش از یک سال که از این حادثه همچنان در انتظار اعلام نتیجه تحقیقات در مورد مرگ حدود پانصد تن از اتباع خود از سوی دولت سعودی است و درخواست های مکرر برای تشکیل کمیسیون تحقیق متشکل از نمایندگان کشورهای قربانیان این حادثه با بی اعتنایی مقامات سعودی روبرو شده است .
  وی در ادامه با طرح این سئوال که آیا براستی درخواست انجام حداقل اقدام معمول بین المللی یعنی انجام تحقیقات مستقل، شناسایی و معرفی عوامل و مقصران آن به معنی سیاسی کردن این موضوع است، ادامه داد: در پاسخ به ادعاهای امارات متحده عربی در مورد سه جزیره ایرانی تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی که در این نیز نامه تکرار شده، بار دیگر بر موضع اصولی ایران تاکید می کنیم که جمهوری اسلامی ایران چنین ادعایی را به رسمیت نمی شناسد و این سه جزیره را بخشهایی جدایی ناپذیر سرزمین ایران می داند.
  خوشرو در این نامه تاکید کرده است: همچنین با اشاره به استفاده از نام ساختگی برای خلیج فارس که در این نامه آمده است؛ بار دیگر به امضا کنندگان این نامه یادآوری می کنم که نام خلیج فارس در اشاره به پیکره آبی میان ایران و شبه جزیره عربی ریشه عمیق در تاریخ دارد و از حدود پانصد سال پیش از اغاز تمدن مسیحی مورد استفاده بوده است. این نام بارها توسط مراجع ذی ربط بین المللی و از جمله سازمان ملل متحد مورد تایید قرار گرفته است. نام این پیکر آبی خلیج فارس بوده و هست و بر اساس سلیقه رهبران سیاسی دگرگون نمی شود.
  در پایان این نامه سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد بار دیگر تاکید کرده است که راهبرد امنیتی ایران در خلیج فارس بر مبنای تنش زدایی و توسعه روابط دوستانه با همسایگان استوار است بصورتی که صلح، امنیت و ثبات برای همه کشورهای این منطقه تامین شود.
  شبس**۱۷۰۸**۳۴۰۴** تنظیم کننده: علیرضا ارشادی** انتشاردهنده: محسن اسماعیلی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار