رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۵ | کد خبر : 56033
 • افزایش ۲ برابری مستمری مددجویان بهزیستی در زمستان

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی امروز ۲۶ آبان ماه در حاشیه همایش علمی کاربردی «مدیران ستادی و معاونین پشتیبانی منابع انسانی بهزیستی استان‌های سراسر کشور» که در  مشهد برگزار شد، با بیان اینکه یکی از درخواست‌ها در هیات دولت افزایش مستمری مددجویان است، اظهار کرد: زندگی یک فرد معلول و زن سرپرست خانوار نمی‌تواند با ماهی ۵۳ هزار تومان بچرخد.

  وی افزود: همچنین در کمیسیون تلفیق مجلس هم مصوب شده که از ابتدای قانون برنامه ششم، مستمری مددجویان بهزیستی به چهار برابر افزایش پیدا کند.

  محسنی بندپی خاطرنشان کرد: سامانه موفق طلاق  از شش ماه پیش در مشهد راه‌اندازی شده است و مشهد با وجود این سامانه نسبت به سایر شهرهای کشور حدود ۱۰ الی ۱۲ درصد کاهش طلاق داشته است،

  وی اضافه کرد: این سامانه قرار است در دیگر شهرهای خراسان رضوی نیز تعمیم داده شده و در ۱۱ استان دیگر هم راه اندازی شود.

  رییس سازمان بهزیستی کشور در خصوص حاشیه شهر مشهد عنوان کرد: سازمان بهزیستی برای حاشیه شهر مشهد بسته تعهدات خاص را با دورنمای پنج‌ساله در دست تدارک دارد. 

  وی با بیان اینکه این بسته با دو رویکرد توانمندسازانه، استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت افراد حاشیه شهر ایجاد شده است، ادامه داد: معتقدیم با مشارکت مردم طرح‌های ما موفق‌تر است؛ حمایت از اشتغال، افزایش مهارت‌های زندگی و کاری، ارایه خدمات توان‌بخشی، مددکاری، روانشناسی، استقرار اورژانس اجتماعی، استقرار پایگاه‌های خدمات اجتماعی از جمله بر نامه‌ها و اقداماتی است که در حاشیه شهر مشهد انجام خواهد گرفت.

  محسنی بندپی گفت: با توجه به اینکه رشد شهرنشینی از ظرفیت و توان دولت و شهرداری‌ها در رابطه با ارایه خدمات بالاتر است، باید نهادهای دیگر هم در این زمینه ورود پیدا کنند.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: این اقدامات از طریق استقرار پایگاه خدمات اجتماعی، مراکز سلامت روان، اورژانس اجتماعی، تیم‌های اجتماع محور که برای پیشگیری، اطلاع‌رسانی و حساس‌سازی جامعه نسبت به اعتیاد فعالیت می‌کند در حاشیه شهر مشهد انجام خواهد شد.

  وی در خصوص اعتبار لازم برای رسیدگی به وضعیت حاشیه شهر مشهد گفت: طبق هدف‌گذاری‌ها، از مهر ماه ۹۵ تا مهر ماه ۹۶ برای رسیدگی به وضعیت حاشیه مشهد حدود ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، شاید بعد از آغاز کار و  مشاهده اثربخشی اقدامات انجام شده، تزریق منابع افزایش یابد.

  ۱۳ درصد حاشیه‌نشینان کشور در خراسان رضوی زندگی می‌کنند

  محسنی بندپی افزود: رشد پدیده حاشیه‌نشینی در کشور از سال ۱۳۴۰ آغاز شده و سال به سال هم افزایش پیدا می‌کند، در حال حاضر حدود ۱۳ میلیون جمعیت حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد، که ۱۳ درصد از جمعیت حاشیه‌نشینی کشور مربوط به خراسان رضوی  است.

  وی خاطرنشان کرد: نسبت به افزایش مهارت‌های زندگی و مهارت‌های فنی با سازمان فنی و حرفه‌ای تفاهم‌نامه‌ای امضا شده تا افرادی که علاقه‌مند هستند مهارت‌های فنی آنان برای اشتغال افزایش پیدا کند این آموزش‌ها به صورت رایگان و با معرفی نامه سازمان بهزیستی ارائه شود.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور در خصوص زنان سرپرست خانوار نیز عنوان کرد: در حال حاضر دو میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانوار وجود دارد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از آنان بدون همسر و ۳۵۰ هزار نفر همسر از کار افتاده یا زندانی دارند.  ۲۵۰ هزار نفر از زنان سرپرست خانوار طلاق گرفته‌اند و ۱۵۰ هزار  نفر هم به صورت تنها زندگی می‌کنند، این افراد کسانی هستند که هنوز ازدواج نکرده‌اند، اما از پدر و مادر خود جدا شده و به صورت خودسرپرست زندگی می‌کنند.

  وی عنوان کرد: در حال حاضر ۴۰۰۰ گروه همیار در سطح کشور برای ارائه خدمت به زنان سرپرست خانوار فعالیت می‌کنند همچنین حدود ۵۰ گروه نیز در حاشیه شهر مشهد راه‌اندازی شده است.

  محسنی بندپی افزود: در رابطه با مراکز کاهش آسیب نیز دو پایگاه بزرگ در حاشیه شهر مشهد ایجاد خواهد شد.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار