• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۷ | کد خبر : 56059
 • جاده‌های ایلام، آماده‌ بازگشت زائران/جاده مهران – ایلام یک طرفه شد

  به گزارش وعده صادق به نقل از ایسنا، سردار «تقی مهری» در جمع خبرنگاران در مرز مهران اظهار کرد: اکنون بار ترافیکی در شهر مهران و اطراف پارکینگ‌ها سنگین است ضمن اینکه ورود خودروها به محدوده شهری نیز همچنان ممنوع است.

  وی بابیان اینکه مأموران پلیس راهور و پلیس‌راه در معابر شهری، ورودی‌ها و خروجی‌های مهران مستقر و نسبت به هدایت و راهنمایی وسایل نقلیه اقدام می‌کنند، از مردم خواست با مأموران پلیس برای تسهیل در ترددها همکاری کنند.

  مهری تأکید کرد: با توجه به آغاز موج بازگشت زائران از مرز مهران به داخل کشور، برنامه‌ریزی‌ها برای مهیاکردن شرایط مناسب در این بخش انجام‌شده تا روند خروج آن‌ها از مرز و شهر مهران تسهیل شود.

  وی با تأکید بر اینکه جاده مهران – ایلام برای تسهیل درحرکت وسایل نقلیه زائران بازگشتی از عتبات عالیات یک‌طرفه شده است، یادآور شد: از خروجی‌های شهر ایلام اجازه حرکت در مسیر ایلام – مهران به خودروها داده نمی‌شود و کسانی که قصد عزیمت به مهران دارند باید از مسیر جایگزین ایلام – ملکشاهی – مهران تردد کنند.

  سردار مهری ادامه داد: رئیس پلیس راهور ناجا ، پلیس‌راه و راهنمایی و رانندگی استان‌های لرستان، کرمانشاه و مرکزی به دلیل بار سنگین و پر شدن ظرفیت مرز مهران از روز گذشته مانع حرکت خودروهای زائران به سمت این شهر می‌شوند و آن‌ها را به مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان راهنمایی می‌کنند.

  وی گفت: در جاده مهران – ایلام در برخی نقاط ترافیک سنگین ایجادشده و حرکت خودروها با کندی انجام می‌شود که از رانندگان درخواست داریم با صبر و حوصله بیشتری در این مسیر رانندگی کرده و از انجام حرکات خطرساز خودداری کرده و با عوامل پلیس‌راه مستقر در مسیر همکاری کنند.

  مهری اضافه کرد: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اندیشیده شده ولی به دلیل افزایش حجم ترددها، زائران باید صبر و حوصله به خرج دهند زیرا جاده‌های ایلام ظرفیت و کشش این حجم خودرو را ندارد.

  وی ادامه داد: تمام نیروهای نظامی و امنیتی همچنین امدادی، اورژانس، هلال‌احمر و دیگر نیروهای عملیاتی آمادگی لازم برای کمک به ایجاد تسهیل در بازگشت زائران رادارند.

  رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: از زائران تقاضا می‌شود هنگام بازگشت مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و به دلیل خستگی سفر، برای زود رسیدن جان خود و دیگران را به خطر نیندازند همچنین از سرعت و سبقت غیرمجاز به دلیل نا آشنایی با جاده خودداری کنند تا دچار حادثه ناگوار رانندگی نشوند.

  انتهای پیام

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار