• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۳۰ | کد خبر : 56075
 • تغییر موضع ۱۸۰ درجه‌ای ترامپ درباره آرای الکترال!

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، به نقل از واشینگتن پست، دونالد ترامپ – رئیس جمهور منتخب آمریکا – که پیشتر مشروعیت آرای الکترال را در نظام انتخاباتی آمریکا زیر سوال برده بود، اکنون پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری هفته گذشته، نظر خود را درباره آن تغییر داده است. 


   


  وی در جریان رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۲ در واکنش به پیش‌بینی‌هایی که نشان می‌دادند «میت رامنی» نامزد وقت جمهوری‌خواهان ممکن است آرای مردمی بیشتری نسبت به باراک اوباما رقیب دموکرات خود به دست آورد اما در شمارش آرای اکترال، نتیجه انتخابات را به او واگذار کند، در حساب توییتر خود از انتخاب رئیس جمهور با آرای الکترال با عنوان “یک فاجعه” برای دموکراسی آمریکا یاد کرد.


   


  وی چندی بعد در یک پست توییتری دیگر نیز نوشت: انتخاب رئیس جمهور با آرای اکترال به جای آرای مردمی “بی‌عدالتی” است و جهان به خاطر نظام انتخاباتی ما به ما می‌خندد!


   


  اما ترامپ اکنون که با همین روش در انتخابات پیروز شده است، شب گذشته در یک تغییر موضع آشکار نسبت به سال ۲۰۱۲،‌ در حساب توییتر خود نوشت: آرای الکترال نشانه نبوغ نظام انتخاباتی آمریکاست و باعث می‌شود تمامی ایالت‌ها از جمله ایالت‌های کوچک وارد بازی انتخابات شوند.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار