• تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۰ | کد خبر : 56099

 • به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا ازآتن، معترضین به سیاست های توسعه طلبانه و زیاده خواهانه آمریکا در جهان ، پرچم قیام دانشجویی یونان در سال ۱۹۷۳ را با خون آلوده و با سردادن شعارهایی بسوی سفارت آمریکا در حال حرکت هستند.
  تظاهرکنندگان با سر دادن شعارهایی همچون’ قیام پلی تکنیک زنده است’،’ دانشجویان پلی تکنیگ نور هدایت ما هستند’،’ امریکا حامی نظام دیکتاتوری و قاتل دانشجویان مبارزه ماست’،’ ناتو در کشورمان ناخواسته است’،’ راه حل هر بحرانی قیام و تلاش مردمی است’ ،’ سیاست های آمریکا سیاست های تجاوز و سلطه است’، خواستار پایان دادن به نظامی گری ، توطئه و مداخله آمریکا در دیگر کشورها شده اند.
  دانشجویان در سال ۱۹۷۳ میلادی در سراسر یونان علیه دیکتاتوری سرهنگ ها که از حمایت کامل آمریکا برخوردار بود، دست به تظاهرات گسترده زدند و در ۱۷ نوامبر همان سال به دستور دولت دیکتار وقت تانک ها برای سرکوب دانشجویان وارد دانشگاه پلی تکنیک شدند و تعدادی از دانشجویان را قتل و عام کردند.
  قتل و عام دانشجویان در محل دانشگاه پلی تکنیک یونان باعث همه گیر شدن تظاهرات مردمی و بالاخره سرنگونی دیکتاتورها شد و در سال ۱۹۷۴دمکراسی در این کشور برقرار گردید.
  اکثر یونانیان براین باور هستند که آمریکا یکی از عاملان مهم روی کارآمدن سرهنگ های دیکتاتور در سال ۱۹۶۷ میلادی در کشورشان بوده که از سال ۱۹۶۷ الی سال ۱۹۷۳ میلادی تعداد زیادی از یونانیان و بویژه دانشجویان را به بدترین شکل قتل و عام کرده بودند.
  بر همین اساس هر ساله تعداد زیادی از مردم با گرامیداشت سالگرد قیام دانشجویی به سوی سفارت آمریکا راهپیمایی و بر علیه این کشور شعارهای تندی سر می دهند و پرچم این کشور را نیز به آتش می کشند.
  دولت یونان برای حفظ امنیت در سطح خیابان ها و بخصوص در مقابل سفارت آمریکا هفت هزار پلیس علاه بر پلیس های مخفی را بکار گرفته است.
  رسانه ها می گویند که به نظر می رسد که یونانیان برای نشان دادن مخالف خود با سفر چند روز پیش ‘ باراک اوباما’ رئیس جمهوری آمریکا به کشورشان امسال با خشم بیشتری در تظاهرات ظاهر شوند و انزجار خود را از سیاست های توسعه طلبانه آمریکا را به نمایش بگذارند.
  شبک **اروپام** ۴۶۲** ۱۹۱۷** انتشار دهنده :سید محمد باقر نوربخش

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  اعلام آخرین وضعیت انتخاب سرمربی ماشین سازی و حضور تونی اولیویرا جدول/ بودجه در دولت یازدهم چطور خرج می‌شود؟ علت حلال و حرام بودن خوردنی‌ها در کلام امام رضا(ع) خبر خوش دولت برای پرداخت فوق العاده ایثارگری امارات: برای مقابله با ایران برنامه داریم/ تهدیدهای تهران دیگر جایی ندارند همسر رهبر کره‌شمالی پیدا شد + تصویر انهدام باند بین المللی سرقت در سمنان ۱۶آذر روز قیام فرزندان تحصیلکرده ایران علیه استعمار بود موشک‌های عزالدین قسام؛ تغییردهنده قواعد بازی اسرائیل و حماس + تصاویر ده نفر نجومی‌بگیری که حقوق نجومی خود را پس نمی‌دهند فیل سنگی مشهور نیوزلند تخریب شد + تصاویر انسجام در ایران در برابر هجمه آمریکایی به برجام فیلم/ افسانه بایگان:امام خمینی "سربداران"ونقش من رانجات دادند زندگی روزمره در شهر ری کمیته نظارت بر اجرای برجام در روزهای آینده نسبت به عهدشکنی‌های آمریکا تصمیم‌گیری می‌کند ظریف: اجازه نمی‌دهیم هیچ طرفی یک جانبه از برجام عدول کند ظریف: ایران و چین رویکرد دوجانبه مشترکی در قبال موضوعات جهان و چند جانبه دارند نرخ ابتلا به سرطان ۳۳ درصد افزایش یافته است افرادی که در معرض ابتلا به زونا هستند عکس/ پروانه ی بال شیشه ای