رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: پنج شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۰ | کد خبر : 56106
 • تصمیم روسیه درباره «میگ – ۲۹» چیست؟

  به گزارش وعده صادق به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو، اکنون این سوال مطرح است که شیوه تعامل با جنگنده ” میگ – ۲۹ ” که به علت نقص فنی در دریا سقوط کرده و خلبان آن نجات یافت، چیست؟ چرا که رها کردن آن دراعماق دریا، خطرناک است چرا که آمریکایی ها تجربه لازم را برای خارج کردن آن از دریا دارند، به ویژه اینکه این جنگنده تقریباً درحالیکه سالم بوده، غرق شده است.


   


  به همین دلیل، این پایگاه، به دنبال راه هایی است که اجازه ندهد اسرار این جنگنده به دست دشمنان بیافتد.


   


  ناوهواپیمابر “ادمیرال کوزنیتسوف” درسال ۲۰۰۵ در یک عملیات فرود اضطراری، یک جنگنده ” سو – ۳۳ ” را از دست داد که خلبان آن نجات پیدا کرد.


   


  جنگنده ” سو – ۳۳” درعمق ۱۱۰۰ متری دریا غرق شد و تا مدت های مدید بحث براین بود که برای حفظ اسرار تجهیزات و دستگاه های این جنگنده چه باید کرد. برخی از منابع اعلام کردند که برای نابودی کامل هواپیما باید بمب های عمقی به محل غرق این جنگنده شلیک شود.  یک کارشناس صاحب نظر در گزارشی نوشت:” وضعیت جنگنده “میگ – ۲۹” درست مشابه با حادثه قبلی است، و درمنطقه ای در دریای مدیترانه درعمق ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ متری غرق شده و از آنجا که این جنگنده روسی از نسل چهارم است، در ابتدا باید موقعیت آن دقیقاً مشخص شود و بعد از آن، از دستگاه های مین گذار برای کاشتن بمب های عمقی به منظور گرفتن نتیجه مطلوب کمک گرفته شود.


   


  این نویسنده در ادامه نوشت انهدام اهداف زیردریایی از زمان جنگ جهانی دوم مستلزم این نیست که به طور مستقیم هدف قرار گیرد، زیرا نقش اصلی را آب ایفا می کند و ضرورتی ندارد که بمب ها از نزدیک منفجر شوند اما درصورت ، انهدام جنگنده ها، ضروری است که به طور مستقیم هدف قرار گیرند.


   


  بر اساس این گزارش، هنوز امید به خارج کردن این جنگنده از اعماق دریای مدیترانه وجود دارد، اما این کار مستلزم کمک گرفتن از دیگر ناوگان ها، به غیر ازناوگان دریای سیاه خواهد بود که کشتی حمل اشیای سنگین ” کیل – ۱۵۸ ” به آن وابسته است، این کشتی فقط تا عمق ۳۰۰ متری کار می کند.


   


  این کارشناس همچنین گفت که چنین راه حلی برای نجات جنگنده یادشده ، بسیار پرهزینه است، و به همین دلیل تا به حال، تصمیمی واضح درباره شیوه پیگیری وضع ” میگ – ۲۹ ” گرفته نشده است و به احتمال زیاد، این جنگنده با یک سری بمب عمقی منفجر شود.


   


  در پایان این گزارش آمده است که آمریکایی ها در سال ۱۹۷۴ ، بخشی هایی از این زیردریایی شوروی ” کی – ۱۲۹” را که سال ۱۹۶۸ دربخش شمالی اقیانوس آرام غرق شده بود، از آب بیرون آوردند و بخشی از سلاح های زیردریایی و اطلاعات مهم را از عمق ۵۰۰۰ متری خارج کردند و به همین منظور، کشتی ” گلومار اسکپلورر” را که به تجهیزات منحصربه فرد مجهز است، برای اجرای عملیات درآب های عمیق ساختند.


  منبع:‌تسنیم

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار