• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۰ | کد خبر : 56160
 • اجرای تعهدات دیگر طرف‌های برجام همچنان رضایت‌بخش نیست

  به گزارش وعده صادق به نقل از حوزه سیاست خارجی خبرگزاری تسنیم، رضا نجفی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست فصلی شورای حکام ضمن اشاره به ادامه اجرای برجام از سوی ایران که برای چندمین بار مورد تایید آژانس قرار گرفته است گفت: اجرای تعهدات از سوی دیگر طرف های برجام همچنان رضایت بخش نیست.

  نجفی در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما همچنین با تاکید بر اینکه ایران به اجرای تعهدات خود ادامه می دهد افزود: اجرای تعهدات سایر طرف های برجام را بدقت زیر نظر داریم. 

  وی گفت: برجام بر رفع جامع همه تحریم های شورای امنیت سازمان ملل و همه تحریم های مرتبط هسته ای یکجانبه و چندجانبه که می بایست به همکاری بیشتر با ایران در تمام زمینه ها بدون هرگونه مانعی منجر شود، تصریح دارد.

  نجفی افزود: کشورهای پنج بعلاوه یک، مسئولیت روشنی در اجرای برجام ” با حسن نیت و در فضایی سازنده، بر اساس احترام متقابل و با پرهیز از هرگونه اقدام ناسازگار با متن، روح و نیت برجام که اجرای موفق آن را تضعیف کند” بر عهده دارند.

  وی در ادامه گفت: گزارش اخیر مدیرکل آژانس به روشنی نشان می دهد که همه اقدامات مرتبط هسته ای بطور کامل از سوی ایران انجام شده اند.

  نماینده کشورمان درخصوص آب سنگین اضافی ایران گفت: تنها تعهد مصرح در برجام آنست که این مقدار برای صادرات به بازارهای بین المللی عرضه شود. ایران به تازگی آمادگی خود را برای تحویل آب سنگین تولیدی اضافی خود که دارای بالاترین استاندارد کیفی است به خریداران بین المللی اعلام داشته است.

  نماینده دائم کشورمان در خاتمه سخنان خود به ادعاهای مضحک نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ داد و ضمن اشاره به عدم الحاق رژیم اسرائیل به معاهدات عدم اشاعه و خلع سلاح هسته ای، برنامه مخفیانه هسته ای نظامی این رژیم را بزرگترین تهدید علیه صلح و امنیت بین المللی و منطقه ای دانست.

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار