• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۰ | کد خبر : 56161
 • فراکسیون حزب الله تشکیل سریع دولت وحدت ملی و فراگیر لبنان را خواستار شد


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، در بیانیه فراکسیون حزب الله که در پایان نشست هفتگی آن که عصر دیروز(پنجشنبه) به ریاست « محمد رعد» تشکیل شد، آمده است: دولت جدید لبنان باید بیانگر روح شراکت، همکاری و همبستگی لبنانی ها و متناسب با آرزوهای ملت لبنان به ویژه در آغاز مرحله جدید و دوره ریاست جمهوری ژنرال « میشل عون» باشد.
  فراکسیون حزب الله از همه گروه های سیاسی خواسته است تا تمایلشان برای شراکت در دولت جدید را به طور عملی نشان دهند و ضمن رعایت دو اصل صداقت و شفافیت از برخی حساسیت ها و اعتراض ها اجتناب کنند.
  در بیانیه این فراکسیون تصریح شده است که تقویت ثبات و حفظ امنیت ، اهتمام به حل مشکلات معیشتی و خدماتی ملت لبنان و تصویب قانون عادلانه انتخابات مبتنی بر اصل نسبیت از اولویت های مرحله جدید لبنان است.
  در بخشی دیگراز این بیانیه آمده است: دولت ها و ملت ها باید اقدامات اخیر تحریک کننده رژیم صهیونیستی مانند ممنوعیت پخش اذان را که با سوء استفاده از تحولات بین المللی اتخاذ کرده است، بشدت محکومیت کنند و در کنار ملت فلسطین و قضیه عادلانه و مشروع آنان بایستند.
  فراکسیون حزب الله خاطرنشان کرده است:ممنوعیت گفتن اذان در قدس شریف بخشی از نقض مکرر و روزانه حقوق و کرامت ملت فلسطین و همه ملت های مسلمان است و تنها راه مقابله با این رژیم اشغالگر مقاومت است.
  در بیانیه فراکسیون حزب الله تاکید شده است که جهان باید مسئولیت خود را در مقابل اقدامات جنایت آمیز و تحریک کننده رژیم صهیونیستی که ناقض حقوق ملت فلسطین است، برعهده بگیرد.
  فراکسیون حزب الله با تکریم موفقیت های ملی که مقاومت برای لبنان و همه لبنانی ها محقق ساخته است، خاطرنشان کرده است:همکاری بین ارتش ، ملت و مقاومت سپری مستحکم در مقابل همه خطرهای راهبردی فراروی لبنان و زمینه ساز تقویت فرصت پیشرفت لبنان و ایجاد شرایط مناسب برای دستگاه های دولتی لبنان است تا به وظایت خود برای حمایت از لبنان و ملت لبنان عمل کنند.
  این فراکسیون با گرامی داشتن ۲۲ نوامبر سالروز استقلال لبنان، از ایثارگری ها و تلاش های ویژه فرماندهی ، افسران و سربازان ارتش لبنان و دستگاه های امنیتی برای مقابله با تروریست ها و تعقیب ، کشف و انهدام باندهای تروریستی و جلوگیری از جنایات آنها قدردانی کرده است.
  فراکسیون حزب الله همچنین بر التزام خود به سیاست های ملی برای آزادسازی لبنان از هرگونه وابستگی ، تقویت روابط منطقه ای و بین المللی بر اساس اصل حفظ حاکمیت ملی و احترام متقابل و منافع مشترک تاکید کرده است.

  ** تشکیل سریع دولت جدید اما بدون شتابزدگی
  براساس این گزارش ، فراکسیون « تغییر واصلاح» در پارلمان لبنان هم با صدور بیانیه ای بر ضرورت تشکیل دولت جدید لبنان در « زمانی معقول» ، تاکید و خاطرنشان کرد: شتابزدگی در آغاز مرحله جدید لبنان که باید با قدرت و اقتدار آغاز شود، مطلوب نیست.
  در بیانیه این فراکسیون که عصر دیروز(پنجشنبه) به ریاست« جبران باسیل» رئیس این فراکسیون و رئیس حزب جریان آزاد ملی تشکیل شد، آمده است: به نفع احدی نیست که مانع آغاز دوره جدید لبنان شود زیرا ملت لبنان به این مرحله دل بسته و امیدوار شده است.
  در این بیانیه تصریح شده است:روند تشکیل دولت جدید لبنان خوب است اما برای تکمیل به زمان نیاز دارد.
  فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان خاطرنشان کرده است که نام هیچ طرفی را برای شرکت در دولت جدید لبنان وتو نکرده است و برخی ادعاهای مطرح در این زمینه بی اساس و کذب است.
  در بیانیه این فراکسیون آمده است:ما خواستار تشکیل دولت وحدت ملی بر اساس قانون اساسی و منشور ملی هستیم و با منطق وتو علیه دیگران ، خود و همپیمانان مخالف می باشیم.
  این فراکسیون تاکید کرده است که از مواضع و اقدام های ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری و « سعد حریری» نخست وزیر مامور تشکیل دولت حمایت می کند و از همه فراکسیون های پارلمانی می خواهد برای رسیدن به هدف تشکیل دولت وحدت ملی با آنها همکاری کنند.
  در این بیانیه اضافه شده است: ما خواستار تصویب قانون جدید انتخابات پارلمانی هستیم اما معتقدیم که برداشتن هر گام اساسی در این زمینه مستلزم تشکیل دولت جدی است و به معنای دیگر قبل از تشکیل دولت نمی توان قانون جدید انتخابات را در پارلمان لبنان تصویب و یا حتی انتخابات پارلمانی را در موعد مقرر( ماه مه ۲۰۱۷) برگزار کرد.
  خاورم *۱۳۲۴** انتشار دهنده: فردین پازوکی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار