• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۰ | کد خبر : 56161

 • به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، در بیانیه فراکسیون حزب الله که در پایان نشست هفتگی آن که عصر دیروز(پنجشنبه) به ریاست « محمد رعد» تشکیل شد، آمده است: دولت جدید لبنان باید بیانگر روح شراکت، همکاری و همبستگی لبنانی ها و متناسب با آرزوهای ملت لبنان به ویژه در آغاز مرحله جدید و دوره ریاست جمهوری ژنرال « میشل عون» باشد.
  فراکسیون حزب الله از همه گروه های سیاسی خواسته است تا تمایلشان برای شراکت در دولت جدید را به طور عملی نشان دهند و ضمن رعایت دو اصل صداقت و شفافیت از برخی حساسیت ها و اعتراض ها اجتناب کنند.
  در بیانیه این فراکسیون تصریح شده است که تقویت ثبات و حفظ امنیت ، اهتمام به حل مشکلات معیشتی و خدماتی ملت لبنان و تصویب قانون عادلانه انتخابات مبتنی بر اصل نسبیت از اولویت های مرحله جدید لبنان است.
  در بخشی دیگراز این بیانیه آمده است: دولت ها و ملت ها باید اقدامات اخیر تحریک کننده رژیم صهیونیستی مانند ممنوعیت پخش اذان را که با سوء استفاده از تحولات بین المللی اتخاذ کرده است، بشدت محکومیت کنند و در کنار ملت فلسطین و قضیه عادلانه و مشروع آنان بایستند.
  فراکسیون حزب الله خاطرنشان کرده است:ممنوعیت گفتن اذان در قدس شریف بخشی از نقض مکرر و روزانه حقوق و کرامت ملت فلسطین و همه ملت های مسلمان است و تنها راه مقابله با این رژیم اشغالگر مقاومت است.
  در بیانیه فراکسیون حزب الله تاکید شده است که جهان باید مسئولیت خود را در مقابل اقدامات جنایت آمیز و تحریک کننده رژیم صهیونیستی که ناقض حقوق ملت فلسطین است، برعهده بگیرد.
  فراکسیون حزب الله با تکریم موفقیت های ملی که مقاومت برای لبنان و همه لبنانی ها محقق ساخته است، خاطرنشان کرده است:همکاری بین ارتش ، ملت و مقاومت سپری مستحکم در مقابل همه خطرهای راهبردی فراروی لبنان و زمینه ساز تقویت فرصت پیشرفت لبنان و ایجاد شرایط مناسب برای دستگاه های دولتی لبنان است تا به وظایت خود برای حمایت از لبنان و ملت لبنان عمل کنند.
  این فراکسیون با گرامی داشتن ۲۲ نوامبر سالروز استقلال لبنان، از ایثارگری ها و تلاش های ویژه فرماندهی ، افسران و سربازان ارتش لبنان و دستگاه های امنیتی برای مقابله با تروریست ها و تعقیب ، کشف و انهدام باندهای تروریستی و جلوگیری از جنایات آنها قدردانی کرده است.
  فراکسیون حزب الله همچنین بر التزام خود به سیاست های ملی برای آزادسازی لبنان از هرگونه وابستگی ، تقویت روابط منطقه ای و بین المللی بر اساس اصل حفظ حاکمیت ملی و احترام متقابل و منافع مشترک تاکید کرده است.

  ** تشکیل سریع دولت جدید اما بدون شتابزدگی
  براساس این گزارش ، فراکسیون « تغییر واصلاح» در پارلمان لبنان هم با صدور بیانیه ای بر ضرورت تشکیل دولت جدید لبنان در « زمانی معقول» ، تاکید و خاطرنشان کرد: شتابزدگی در آغاز مرحله جدید لبنان که باید با قدرت و اقتدار آغاز شود، مطلوب نیست.
  در بیانیه این فراکسیون که عصر دیروز(پنجشنبه) به ریاست« جبران باسیل» رئیس این فراکسیون و رئیس حزب جریان آزاد ملی تشکیل شد، آمده است: به نفع احدی نیست که مانع آغاز دوره جدید لبنان شود زیرا ملت لبنان به این مرحله دل بسته و امیدوار شده است.
  در این بیانیه تصریح شده است:روند تشکیل دولت جدید لبنان خوب است اما برای تکمیل به زمان نیاز دارد.
  فراکسیون تغییر و اصلاح در پارلمان لبنان خاطرنشان کرده است که نام هیچ طرفی را برای شرکت در دولت جدید لبنان وتو نکرده است و برخی ادعاهای مطرح در این زمینه بی اساس و کذب است.
  در بیانیه این فراکسیون آمده است:ما خواستار تشکیل دولت وحدت ملی بر اساس قانون اساسی و منشور ملی هستیم و با منطق وتو علیه دیگران ، خود و همپیمانان مخالف می باشیم.
  این فراکسیون تاکید کرده است که از مواضع و اقدام های ژنرال « میشل عون» رئیس جمهوری و « سعد حریری» نخست وزیر مامور تشکیل دولت حمایت می کند و از همه فراکسیون های پارلمانی می خواهد برای رسیدن به هدف تشکیل دولت وحدت ملی با آنها همکاری کنند.
  در این بیانیه اضافه شده است: ما خواستار تصویب قانون جدید انتخابات پارلمانی هستیم اما معتقدیم که برداشتن هر گام اساسی در این زمینه مستلزم تشکیل دولت جدی است و به معنای دیگر قبل از تشکیل دولت نمی توان قانون جدید انتخابات را در پارلمان لبنان تصویب و یا حتی انتخابات پارلمانی را در موعد مقرر( ماه مه ۲۰۱۷) برگزار کرد.
  خاورم *۱۳۲۴** انتشار دهنده: فردین پازوکی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار
  محاصره اقتصادی از دیدگاه امام خمینی (ره) سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس:اقدام موثر وزیر نفت در اجماع نظر اعضای اوپک قابل تقدیر است فیلم/ ⏪ شب و روز در بند حضور ظریف در ضیافت شام نخست وزیر هند+عکس تدبیر و امید به اقتدار هم نیاز دارد بازیگران هندی سلام بمبئی به ایران آمدند/ دیامیرزا در بین آنها نبود آیا مدیران سینما می‌دانند ما چند سالن سینمایی در کشور داریم؟ آغاز ثبت‌نام آزمون دکتری از سه‌شنبه رئیس کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی معرفی شد آمریکا با پرونده تروریسم در منطقه بازی می‌کند پیشنهاد محسن رضایی به دولت افزایش قیمت دلار برای جبران کسری بودجه از سوی دولت راه خطایی است دولت طبق قانون در صورت نقض برجام «غنی‌سازی ۱۹۰ هزار سو» را آغاز کند دیوان‌عالی حکم اعدام بابک زنجانی را تأیید کرد خدمات نظام سلامت سیستان و بلوچستان در سطح متوسط به بالاست انگلستان یک گرم آرد هم برای مردم حلب نفرستاده است نظر درخشان در مورد برانکو عکس/ دیدار فرستاده ویژه روسیه در امور سوریه با ولایتی اعضای بدن یک دختر دانشجو به ۵ بیمار پیوند شد کامیون های الکتریکی تسلا از راه می رسند