• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۰ | کد خبر : 56181
 • عربستان و ژاپن بدترین کشورها از لحاظ مقابله با تغییرات اقلیمی


  به گزارش وعده صادق به نقل از ایرنا، بررسی را سازمانی به نام «جرمن واچ» در میان ۵۷ کشور جهان و جزیره تایوان انجام داده و به این نتیجه رسیده که دو کشور یاد شده از جمله بدترین ها در این زمینه هستند.
  تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد که ژاپن نتوانسته است اقدامات قابل توجهی در کاهش گازهای گلخانه ای، استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر و راه اندازی نیروگاه های هسته ای به جای سوخت های فسیلی انجام دهد.
  در این بررسی همچنین به کشور عربستان نیز اشاره شده که طی یک سال اخیر وضعیت نامناسبی در این زمینه داشته است.
  این در حالیست که کشور فرانسه که توانست در دسامبر (آذر – دی) سال قبل معاهده پاریس را تصویب کند بهترین رتبه را به دلیل رهبری جهانی مقابله با تحولات اقلیمی بدست آورده است و رتبه های بعدی نیز در اختیار انگلیس و سوئد است.
  بزرگترین منتشر کننده گازهای گلخانه ای شامل چین، آمریکا و هندوستان در جدول این سازمان رده های چهل و هشتم، چهل و سوم و بیستم را بدست آورده اند که نشان می دهد آنها همچنان بزرگترین منابع آلودگی هوای دنیا هستند.
  برای انجام این تحقیقات شاخصه هایی چون کاهش گازهای گلخانه ای، ‌آلودگی کربن، سیاستگذاری های تحولات اقلیمی و توسعه منابع تجدید پذیر انرژی ملاک پژوهش بوده است.
  انجام این تحقیقات در حالی صورت گرفته که در حال حاضر حاضر نمایندگان بیش از ۱۹۰ کشور جهان که شمار آنها به ۲۰ هزار نفر می رسد، زیر چتر سازمان ملل متحد در مراکش گرد هم آمده اند تا گام های بلندتری در راستای کاستن از گرمایش آب و هوایی بردارند.
  انتظار می رود در نشست آب و هوایی سال ۲۰۱۶ سازمان ملل متحد در مراکش، مکانیسم ها و روش های دقیق اجرایی شدن توافق آب و هوایی پاریس مورد بررسی قرار گیرد.
  تاکنون بیش از ۱۱۰ کشور جهان رسما موافقت نامه تغییرات آب و هوایی پاریس را که از اوایل ماه جاری میلادی اجرایی شد، تایید و به امضا رسانده اند.
  تفاهم نامه آب و هوایی پاریس، موسوم به «کاپ ۲۱» که در روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ میلادی با موافقت بیش از ۱۹۵ کشور جهان به تصویب رسید از روز ۴ نوامبر / ۱۴ آبان ماه سال جاری اجرایی شد.
  آساق**۲۳۱**۱۵۹۷*انتشاردهنده: فرهاد راستی

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:1

  آخرین اخبار