• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰ | کد خبر : 56233

 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نخست نماز جمعه این هفته تهران افزود: توجه به این نکته مهم است که زیارت امام حسین(ع) در انسان اثر اخلاقی و فکری بگذارد و انسان را تائب و از گذشته ها توبه کند و راه سالم و درست را سیر کند.
  وی اضافه کرد: نکته ای است که باید از همه این زیارت ها در برابر امام حسین(ع)، امیرالمومنین(ع) و ائمه خدا حضور اخلاقی و معرفتی پیدا کنیم؛ آن وقت است که برای ما خیلی ارزشمند است.
  امامی کاشانی گفت: اربعین سیدالشهدا(ع) یک شعار دینی است. این مطلب را شیخ طوسی در تهذیب تصریح کرده است و همچنین شیخ مفید و بعض دیگر مانند علامه حلی که گفته اند همانطوری که جهر به بسم الله الرحمن الرحیم یعنی در نماز بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم حتی در نمازهای ظهر و عصر، این شعار شیعه است.
  وی گفت: همانطوری که بسم الله شعار شیعه است شیخ طوسی می فرماید زیارت امام حسین مثل متواتر است که شعار شیعه است.
  امامی کاشانی افزود: اربعین و چهلم یک واژه و لغتی است که در بسیاری از موارد از احادیث به مناسبت ها آمده است؛ مثل حفظ و نوشتن ۴۰ حدیث، دعا در ۴۰ روز، دعای فرج در ۴۰ روز و ادامه دادن به یک امر خالص در چهل روز که از پیامبر اکرم(ص) است ‘اگر کسی ۴۰روز اعمال خالصانه انجام دهد چشمه های معرفت و حکمت بر او گشوده می شود و او می تواند رازهای عالم و دردها را بفهمد و درمان ها را درک کند.
  وی افزود: البته هر چه اخلاص بیشتر و معرفت زیادتر باشد شهود عالم بیشتر است و از جمله اربعین، اربعین سیدالشهدا است که بعد از شهادت امام حسین(ع) آسمان بر حسین گریست و قطرات خون بر زمین می ریخت.
  ادامه دارد…
  سیام **۶۰۸۴**۱۴۴۹*خبرنگار: امیر خان زاده*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار