رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰ | کد خبر : 56233
 • امامی کاشانی: اربعین سیدالشهدا (ع) یک شعار دینی است


  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمد امامی کاشانی در خطبه های نخست نماز جمعه این هفته تهران افزود: توجه به این نکته مهم است که زیارت امام حسین(ع) در انسان اثر اخلاقی و فکری بگذارد و انسان را تائب و از گذشته ها توبه کند و راه سالم و درست را سیر کند.
  وی اضافه کرد: نکته ای است که باید از همه این زیارت ها در برابر امام حسین(ع)، امیرالمومنین(ع) و ائمه خدا حضور اخلاقی و معرفتی پیدا کنیم؛ آن وقت است که برای ما خیلی ارزشمند است.
  امامی کاشانی گفت: اربعین سیدالشهدا(ع) یک شعار دینی است. این مطلب را شیخ طوسی در تهذیب تصریح کرده است و همچنین شیخ مفید و بعض دیگر مانند علامه حلی که گفته اند همانطوری که جهر به بسم الله الرحمن الرحیم یعنی در نماز بلند گفتن بسم الله الرحمن الرحیم حتی در نمازهای ظهر و عصر، این شعار شیعه است.
  وی گفت: همانطوری که بسم الله شعار شیعه است شیخ طوسی می فرماید زیارت امام حسین مثل متواتر است که شعار شیعه است.
  امامی کاشانی افزود: اربعین و چهلم یک واژه و لغتی است که در بسیاری از موارد از احادیث به مناسبت ها آمده است؛ مثل حفظ و نوشتن ۴۰ حدیث، دعا در ۴۰ روز، دعای فرج در ۴۰ روز و ادامه دادن به یک امر خالص در چهل روز که از پیامبر اکرم(ص) است ‘اگر کسی ۴۰روز اعمال خالصانه انجام دهد چشمه های معرفت و حکمت بر او گشوده می شود و او می تواند رازهای عالم و دردها را بفهمد و درمان ها را درک کند.
  وی افزود: البته هر چه اخلاص بیشتر و معرفت زیادتر باشد شهود عالم بیشتر است و از جمله اربعین، اربعین سیدالشهدا است که بعد از شهادت امام حسین(ع) آسمان بر حسین گریست و قطرات خون بر زمین می ریخت.
  ادامه دارد…
  سیام **۶۰۸۴**۱۴۴۹*خبرنگار: امیر خان زاده*انتشاردهنده: امیر کاردان راد

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , , , , , , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار