• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۵ | کد خبر : 56258
 • مقدمات لغو روادید بین ایران و عراق مهیا نیست/ مقامات عراقی با زائران متخلف مساعدت کنند

  مقدمات لغو روادید بین ایران و عراق مهیا نیست/ مقامات عراقی با زائران متخلف مساعدت کنند

  علی نجفی خوشرودی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه سیاسی میزان درباره امکان لغو روادید میان ایران و عراق اظهارکرد: جمهوری اسلامی ایران بارها موافقت خود را درباره لغو روادید میان ایران و عراق به منظور تسهیل در رفت وآمد مسافران این مسیر بخصوص زائران کربلا اعلام کرده است.

  وی افزود: تا به امروز متاسفانه مقامات عراقی نسبت به لغو روادید میان ایران و عراق نظر خود را صراحتا و به صورت شفاف به ما اعلام نکرده‌اند.

  عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به دستگیری برخی از ایرانیانی که بدون روادید در ایام اربعین به عراق سفر کرده‌اند تصریح کرد: بدون شک کسانی که بدون مجوز و روند قانونی در خاک کشورعراق حضور پیدا کرده‌اند از سوی دولت عراق دستگیر و مورد مجازات قرار خواهند گرفت.

  نجفی تاکید کرد: ما انتظار داریم که مقامات عراقی نسبت به دستگیرشدگان ایرانی که عمدتا زائرین امام حسین(ع) هستند با مساعدت‌های لازم وارد عمل شوند و ورود بدون روادید آنها به عراق را تخلف محسوب کرده و آنها را به کشور بازگردانند.

  وی در پایان اظهارکرد: متاسفانه تا به این لحظه امکان لغو روادید میان ایران و عراق فراهم نشده است روندی که بدون شک در رفت و آمد مسافران اختلالات بسیاری را ایجاد خواهد کرد از این رو امیدواریم مسئولین عراقی نسبت به این موضوع تدبیر ویژه‌ای را اتخاذ کنند. 

  انتهای پیام/

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها :
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار