• تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵ | کد خبر : 56271
 • به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه زیارت اربعین یکی از شعائر دینی است، گفت: طبق روایات ائمه معصومین(ع) همانطور که ذکر بسم الله در نماز شعار دینی محسوب می شود زیارت اربعین امام حسین(ع) هم شعار دینی است.

  وی افزود: تعظیم این شعار از زمان امام سجاد(ع) آغاز شد و ائمه (ع) همیشه به زیارت اربعین می رفتند. این زیارت یکی از شعائر شیعه محسوب می شود. زیارت امام حسین(ع) باید در انسان اثری فکری و اخلاقی بگذارد و آدم را تائب کند.

  امامی کاشانی با اشاره به مسئله آلودگی هوای تهران و کلانشهرها اظهار کرد: همه باید در آلوده نشدن هوای کلانشهرها دقت و مراقبت کنند. خودروها، وسایل نقلیه باید سالم و دارای معاینه فنی باشند و همچنین خودروهای تک سرنشین کمتر در سطح شهر عبور و مرور کرده و مردم نیز بیشتر از وسایل عمومی شهری استفاده کنند.

  امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به فرمایشی از امیرالمومنین (ع) درباره آخرالزمان و بروز فتنه ها تصریح کرد: امام علی(ع) می فرمایند در آخرالزمان فتنه های عظیمی رخ می دهد. این فتنه ها خواهد آمد و دارای وضع خاصی است و دیگران در مقابل آنها به مقابله نمی پردازند؛ در واقع قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی در دست عوامل این فتنه هاست.

  وی تاکید کرد: امام (ع) می فرمایند اینها جمعیت هایی هستند که درندگی هایشان زیاد است و جامعه را به سمت پرخاشگری و هاری می برند. اینها آدمکشی می کنند و به خونریزی گسترده در زمین علاقه دارند اما عده ای در مقابل آنها مبارزه می کنند.

  امامی کاشانی تصریح کرد: در دنیای امروز باید بصیرت داشته باشیم و جهان را بشناسیم زیرا کسانی هستند که بنا دارند اگر کسی خوابش برد به او حمله کنند و امانش ندهند. ما در زمانی بسر می بریم که استکبار قصد دارد این چنین به دیگران حمله کند.

  وی به مسئله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وارد نمی شویم و برای ما هیچ کدام از آنها تفاوت ندارند. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که آمریکا تاکنون در قبال ایران و کشورهای اسلامی چه کرده است؟ دولت آمریکا با ملت خود نیز کاری کرده که امروز به گرفتاری های اقتصادی و اخلاقی افتاده است.

  امام جمعه موقت تهران افزود: امروز آمریکایی ها با تمام وقاحت می گویند ایران را تحریم کردیم و به سازمان ملل نامه می نویسند و ایران را حامی تروریسم می دانند ولی خودشان بمب خوشه‌ای در یمن می ریزند و کوچک و بزرگ را به خاک و خون می کشند.

  امامی کاشانی با بیان اینکه تمام جنایات امروز دنیا از آمریکایی ها و دنیای استکبار نشأت می گیرد، گفت: داعش و تروریست ها را اینها تربیت کرده اند؛ امروز یمن، سوریه، عراق و از طرفی افغانستان گرفتار تروریسم است. پدر و مادر تروریسم، دنیای استکبار است؛ تروریست‌ها زاده و تولد یافته مستکبرین عالم هستند.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه انتظار فرج امام زمان(عج) با صبر و عبادت حاصل می شود، افزود: صبر به معنای این است که استقامت داشته باشیم. نباید از عربده کشی های آمریکا و مستکبرین ترسید و نباید در مقابل بدمستی های آنها عقب نشست.

  امام جمعه موقت تهران گفت: همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند باید در مقابل استکبار ایستادگی کنیم و خسته هم نشویم و فکر نکنیم این‌ها برای خودشان کسی هستند. باید بر خدا و نصرت پروردگار تکیه داشته باشیم.

  امامی کاشانی تصریح کرد: امروز مستکبرین در دنیا مفتضح هستند و خودشان را هم به افتضاح می‌کشانند. به عنوان مثال انتخابات اخیر آمریکا با حضور اقلیت این کشور برگزار شد و اکثریت مردمشان پای صندوق های رای نیامدند. این مساله نشان می‌دهد که نظر و دیدگاه دنیا چیست.

  وی به راهپیمایی اربعین اشاره و اظهار کرد: امروز اهل سنت هم به زیارت اربعین امام حسین(ع) می‌روند. بنده از همین تریبون از نیروهای نظامی و انتظامی عراق تشکر می‌کنم که در تامین امنیت و کمک به زائران امام حسین(ع) اهتمام می‌ورزند.

  امام حمعه موقت تهران گفت: جمعیت میلیونی راهپیمایان اربعین در دنیا انعکاس خاصی را دارد. این انعکاس در مقابل جنایات، خونریزی و سبوعیت حاکم بر جهان است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

     نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

 • برچسب ها : , ,
 •  

  رزرو هتل در مشهد

   

  آخرین اخبار