رزرو هتل در مشهد

 

 • تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۵ | کد خبر : 56271
 • نباید از عربده‌کشی آمریکایی‌ها ترسید/ از نیروهای عراقی متشکریم

  به گزارش وعده صادق به نقل از خبرنگار مهر، آیت الله امامی کاشانی در خطبه های نماز جمعه تهران با بیان اینکه زیارت اربعین یکی از شعائر دینی است، گفت: طبق روایات ائمه معصومین(ع) همانطور که ذکر بسم الله در نماز شعار دینی محسوب می شود زیارت اربعین امام حسین(ع) هم شعار دینی است.

  وی افزود: تعظیم این شعار از زمان امام سجاد(ع) آغاز شد و ائمه (ع) همیشه به زیارت اربعین می رفتند. این زیارت یکی از شعائر شیعه محسوب می شود. زیارت امام حسین(ع) باید در انسان اثری فکری و اخلاقی بگذارد و آدم را تائب کند.

  امامی کاشانی با اشاره به مسئله آلودگی هوای تهران و کلانشهرها اظهار کرد: همه باید در آلوده نشدن هوای کلانشهرها دقت و مراقبت کنند. خودروها، وسایل نقلیه باید سالم و دارای معاینه فنی باشند و همچنین خودروهای تک سرنشین کمتر در سطح شهر عبور و مرور کرده و مردم نیز بیشتر از وسایل عمومی شهری استفاده کنند.

  امام جمعه موقت تهران در ادامه با اشاره به فرمایشی از امیرالمومنین (ع) درباره آخرالزمان و بروز فتنه ها تصریح کرد: امام علی(ع) می فرمایند در آخرالزمان فتنه های عظیمی رخ می دهد. این فتنه ها خواهد آمد و دارای وضع خاصی است و دیگران در مقابل آنها به مقابله نمی پردازند؛ در واقع قدرت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی در دست عوامل این فتنه هاست.

  وی تاکید کرد: امام (ع) می فرمایند اینها جمعیت هایی هستند که درندگی هایشان زیاد است و جامعه را به سمت پرخاشگری و هاری می برند. اینها آدمکشی می کنند و به خونریزی گسترده در زمین علاقه دارند اما عده ای در مقابل آنها مبارزه می کنند.

  امامی کاشانی تصریح کرد: در دنیای امروز باید بصیرت داشته باشیم و جهان را بشناسیم زیرا کسانی هستند که بنا دارند اگر کسی خوابش برد به او حمله کنند و امانش ندهند. ما در زمانی بسر می بریم که استکبار قصد دارد این چنین به دیگران حمله کند.

  وی به مسئله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به موضوع انتخابات ریاست جمهوری آمریکا وارد نمی شویم و برای ما هیچ کدام از آنها تفاوت ندارند. آنچه برای ما اهمیت دارد این است که آمریکا تاکنون در قبال ایران و کشورهای اسلامی چه کرده است؟ دولت آمریکا با ملت خود نیز کاری کرده که امروز به گرفتاری های اقتصادی و اخلاقی افتاده است.

  امام جمعه موقت تهران افزود: امروز آمریکایی ها با تمام وقاحت می گویند ایران را تحریم کردیم و به سازمان ملل نامه می نویسند و ایران را حامی تروریسم می دانند ولی خودشان بمب خوشه‌ای در یمن می ریزند و کوچک و بزرگ را به خاک و خون می کشند.

  امامی کاشانی با بیان اینکه تمام جنایات امروز دنیا از آمریکایی ها و دنیای استکبار نشأت می گیرد، گفت: داعش و تروریست ها را اینها تربیت کرده اند؛ امروز یمن، سوریه، عراق و از طرفی افغانستان گرفتار تروریسم است. پدر و مادر تروریسم، دنیای استکبار است؛ تروریست‌ها زاده و تولد یافته مستکبرین عالم هستند.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه انتظار فرج امام زمان(عج) با صبر و عبادت حاصل می شود، افزود: صبر به معنای این است که استقامت داشته باشیم. نباید از عربده کشی های آمریکا و مستکبرین ترسید و نباید در مقابل بدمستی های آنها عقب نشست.

  امام جمعه موقت تهران گفت: همانطوری که رهبر انقلاب فرمودند باید در مقابل استکبار ایستادگی کنیم و خسته هم نشویم و فکر نکنیم این‌ها برای خودشان کسی هستند. باید بر خدا و نصرت پروردگار تکیه داشته باشیم.

  امامی کاشانی تصریح کرد: امروز مستکبرین در دنیا مفتضح هستند و خودشان را هم به افتضاح می‌کشانند. به عنوان مثال انتخابات اخیر آمریکا با حضور اقلیت این کشور برگزار شد و اکثریت مردمشان پای صندوق های رای نیامدند. این مساله نشان می‌دهد که نظر و دیدگاه دنیا چیست.

  وی به راهپیمایی اربعین اشاره و اظهار کرد: امروز اهل سنت هم به زیارت اربعین امام حسین(ع) می‌روند. بنده از همین تریبون از نیروهای نظامی و انتظامی عراق تشکر می‌کنم که در تامین امنیت و کمک به زائران امام حسین(ع) اهتمام می‌ورزند.

  امام حمعه موقت تهران گفت: جمعیت میلیونی راهپیمایان اربعین در دنیا انعکاس خاصی را دارد. این انعکاس در مقابل جنایات، خونریزی و سبوعیت حاکم بر جهان است.

  همراه با شبکه خبری وعده صادق

  منبع:

  :: عضویت در سوپر گروه حامیان آیت الله رئیسی در تلگرام :: «کلیک کنید»

 • برچسب ها : , ,
 •    نظر مخاطبان                                  نظرشما چیست؟               در انتظار تایید:0

  آخرین اخبار